• 6 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Sokół Ostróda - Warta Poznań 1-3 po dogrywce w meczu 1/16 finału Pucharu Polski

Drugoligowy Sokół Ostróda doprowadził do dogrywki w meczu z Wartą Poznań, ale w niej poległ 1-3. Zespół z Ekstraklasy awansował do 1/8 finału Pucharu Polski.

Niełatwe zadanie miała Warta Poznań. Na papierze zespół z ekstraklasy powinien poradzić sobie z drugoligowym Sokołem Ostróda. W praktyce po 90. minutach mieliśmy bezbramkowy remis. Przez cały regulaminowy czas poznaniacy nie byli w stanie znaleźć drogi do bramki Sokoła.

W dogrywce piłkarzom Piotra Tworka poszło już znacznie lepiej. Najpierw 100. minucie wynik meczu strzałem głową otworzył Łukasz Trałka, a minutę później na 2-0 podwyższył Mateusz Kuzimski. Kiedy wydawało się, że rezultat starcia jest przesądzony gola kontaktowego zdobył Sokół. W 111. minucie trafienie zaliczył Dawid Wolny.

W 117. minucie wynik spotkania na 3-1 ustalił Kuzimski i to Warta awansowała do kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski.

Sokół Ostróda - Warta Poznań 1-3 p.d. (0-0)

Bramki: Dawid Wolny 111 - Łukasz Trałka 100, Mateusz Kuzimski 101, 116

Sokół: Błażej Niezgoda - Paweł Brzuzy, Wojciech Mazurowski, Karol Żwir, Adam Dobosz - Michał Zimmer (79, Kamil Odolak), Tomasz Gajda, Kamil Zalewski, Sebastian Rugowski (77, Krzysztof Wicki), Dawid Wolny, Konrad Andrzejczak (106, Maciej Dampc).

Warta: Daniel Bielica - Mateusz Spychała, Bartosz Kieliba, Robert Ivanov, Jakub Kiełb - Kajetan Szmyt (68, Dominik Smykowski), Mateusz Kupczak, Adrian Laskowski (62, Łukasz Trałka), Mateusz Czyżycki (62, Robert Janicki), Michał Jakóbowski (68, Mario Rodríguez) - Gracjan Jaroch (75, Mateusz Kuzimski).

Puchar Polski: zobacz szczegóły

Dowiedz się więcej na temat: Warta Poznań | Puchar Polski | Sokół Ostróda