Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)

Radomiak - Warta. Mecz pod napięciem, obroniony rzut karny i gol w doliczonym czasie

Długo wydawało się, że zemsta Radomiaka na Warcie za przegrany rok temu finał barażów o PKO Ekstraklasę nie powiedzie się. Adrian Lis obronił nawet rzut karny Leandro krótko po przerwie. A jednak w drugiej z trzech minut doliczonego czasu gry Mario Rondon zdobył zwycięskiego gola dla Radomiaka.

Pierwszym skojarzeniem z meczem Radomiaka i Warta jest finał barażu o PKO Ekstraklasę sprzed roku, który poznaniacy wygrali 2-0 po dwóch golach z rzutu karnego Mateusza Kupczaka. Radomianie, przede wszystkim kibice, czuli się po tamtym meczu oszukani. Wartę na boisku w Radomiu powitały gwizdy z trybun, a do tego spora ulewa i mocny wiatr. 

Radomiak - Warta. Brzydka pierwsza połowa

Trudno stwierdzić, czy napięcie między ekipami Radomiaka i Warty miało podłoże w tamtym meczu barażowym, czy narastało z każdym kolejnym faulem, ale w pierwszej połowie dużo więcej było kopania się po nogach i popchnięć niż gry w piłkę. Już w 15. sekundzie (!) Aleks Ławniczak sfaulował uciekającego z lewej strony Miłosza Kozaka i obejrzał żółtą kartkę. Warta faulowała więcej, choć to chyba przewinienia ze strony Radomiaka były dla piłkarzy boleśniejsze. Wzajemnych pretensji z obu stron było sporo, na dodatek Maurides po lekkim pchnięciu przez Jakuba Kiełba oddał kiepski strzał głową i uważał, że Radomiakowi należy się rzut karny. Adrian Lis najwięcej do roboty miał przy strzale Damiana Jakubika z ostrego kąta, ale to tak naprawdę tyle jeśli chodzi o sytuacje bramkowe w pierwszej połowie.   

Reklama

Leandro marnuje rzut karny Radomiaka, Adrian Lis bohaterem Warty

Radomiak doczekał się za to rzutu karnego w drugiej połowie. Sędzia podyktował go po starciu Jana Grzesika i Rossiego. Do piłki podszedł Leandro, żywa legenda Radomiaka. Z jedenastu metrów strzelił bardzo mocno i... bardzo zawiódł. Adrian Lis świetnie obronił, ale piłka - choć mocno uderzona przez Leandro - leciała na dogodnej dla bramkarza wysokości. 

Warta przejmuje inicjatywę od Radomiaka

Wraz z polepszeniem się pogody (z czasem przestało padać), ale i ze zmianami zrobionymi przez trenera Piotra Tworka (między 57. a 76. minutą weszli Mateusz Czyżycki, Mateusz Kuzimski, Mario Rodriguez, Konrad Matuszewski i Michał Kopczyński), Warta przejmowała kontrolę nad meczem. Nieźle dryblował (wszedł między dwóch rywali i minął trzeciego), ale źle podał w pole karne Mario Rodriguez. Mateusz Czyżycki dobrze rozdzielał podania, choć sam zawiódł w momencie decyzji w polu karnym (strzelił wysoko zamiast po ziemi, mógł też oddać futbolówkę lepiej ustawionemu Rodriguezowi). W końcu Michał Kopczyński świetnie podał piłkę z powietrza do Adama Zrelaka, który miał dobrą sytuację w polu karnym. 

Radomiak - Warta 1-0: wynik ustalił gol Rondona w doliczonym czasie

Po okresie przewagi Warty, decydując cios Radomiaka był dość nieoczekiwany. Zwycięstwo Radomiakowi dał gol Mario Rondona, w drugiej minucie doliczonego czasu drugiej połowy. Wenezuelczyk strzałem głową z bliska wykorzystał gapiostwo obrońców Warty po dośrodkowaniu Meika Karwota. Piłkarze i trenerzy Radomiaka wpadli sobie w ramiona na boisku, w euforię wpadli kibice Radomiaka. Warta po dobrym początku sezonu przegrała drugi mecz z rzędu.  

5. kolejka Polska - Ekstraklasa
2021-08-20 20:30 | Stadion: Stadion MOSiR
Radomiak
Warta Poznań
1
0
DO PRZERWY  0-0
M. Rondon 90' 
1
0
Radomiak
Warta Poznań
Majchrowicz
D.Jakubik
Raphael
Cichocki
Abramowicz
Kozak
Kaput
Radecki
Karwot
Leandro
Maurides
Lis
Grzesik
Ivanov
Ławniczak
Kiełb
Corryn
Kupczak
Czyż
Trałka
Jakóbowski
Zreľák
SKŁADY
Radomiak
Warta Poznań
Filip Majchrowicz
Adrian Lis
Damian Jakubik
Jan Grzesik
Raphael Rossi Branco
Robert Ivanov
Mateusz Cichocki
Aleks Ławniczak1′
Dawid Abramowicz
Jakub Kiełb65′
70′ Miłosz Kozak
Milan Corryn76′
Michał Kaput
Mateusz Kupczak27′
88′ Mateusz Radecki
Szymon Czyż65′
Meik Karwot
Łukasz Trałka76′
88′ . Leandro
Michał Jakóbowski57′
62′ Maurides
Adam Zrelak
REZERWOWI
Mateusz Kochalski
Jędrzej Grobelny
Mateusz Bodzioch
Bartłomiej Burman
Mateusz Grudziński
Konrad Matuszewski65′
Maciej Świdzikowski
Bartosz Kieliba
Artur Bogusz
Michał Kopczyński76′
70′ Luis Machado
Mateusz Czyżycki65′
62′ Karol Angielski
Mateusz Kuzimski76′
88′  90′ Mario Rondon
Jakub Sangowski
88′ Dominik Sokół
Mario Rodriguez57′

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje