Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 4 .Radomiak (4 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (3 pkt.)
  • 7 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)

Problemy Warty Poznań – czekają na nowych piłkarzy

Na tydzień przed nowym sezonem trener Warty Poznań Piotr Tworek ma powody do małego niepokoju. O ile podstawowa jedenastka jego drużyny prezentuje się przyzwoicie, to klasowych zmienników jest niewielu. Wciąż bowiem „Zielonych” prześladują urazy.

Warta zagrała tylko trzy sparingi, a wyniki (1-2 z Pogonią Szczecin, 1-2 z Górnikiem Zabrze, 1-0 z Zagłębiem Lubin) świadczą, że jej mecze znów mogą być na styku. Wiosną poznaniacy też grali podobnie, dopisywało im jednak szczęście. No i trener Piotr Tworek miał w kim wybierać, a sytuacji nie popsuła nawet poważna kontuzja kapitana i lidera defensywy Bartosza Kieliby. Środkowy obrońca wznowił już treningi, ale w żadnym meczu nie wystąpił i nie należy się tego spodziewać w pierwszej czy drugiej kolejce. Jest już za to Robert Ivanov, który wrócił po EURO, pozostaje Aleks Ławniczak, ale ten ostatni nie będzie już młodzieżowcem. Warta ściągnęła więc Wiktora Pleśnierowicza, który mógłby zajmować miejsce młodzieżowca, ale ten doznał kontuzji. Nieoficjalne informacje są takie, że to uraz raczej poważny i wykluczy z gry 20-latka w najbliższych tygodniach.

Reklama

Warta Poznań szuka zawodników. Olaf Kobacki?

W tej sytuacji miejsca dla młodego gracza może zająć niedawny pomocnik Lazio Szymon Czyż bądź też ostatni nabytek klubu - Konrad Matuszewski. To wciąż jednak mało, więc Warta szuka kolejnych utalentowanych piłkarzy. Jak informował kilka dni temu red. Piotr Koźmiński z WP Sportowe Fakty, takim graczem mógłby być 19-letni Olaf Kobacki. To też wychowanek Akademii Lecha, podobnie jak Czyż czy Pleśnierowicz, a ostatnio zawodnik Atalanty Bergamo, w której regularnie występował w Primaverze. Młody napastnik oglądał jeden ze sparingów Warty, a czy trafi do niej - okaże się wkrótce. Warcie byłoby to na rękę, bo na razie trener Piotr Tworek ma do dyspozycji tylko Mateusza Kuzimskiego. Miał on rywalizować o miejsce w składzie z Adamem Zrelakiem, ale Słowak prawdopodobnie też leczy kontuzję, bo w sparingach nie zagrał ani razu. Podobnie zresztą jak Hiszpan Mario Rodriguez, który niezbyt pasuje do tej walczącej drużyny, a tylko przeciwko Pogoni wystąpił Michał Kopczyński. W dwóch ostatnich meczach też już go nie było. To powoduje, że w kadrze Warty są ubytki wśród wartościowych graczy, a przecież drużynę tę opuścili m.in. Makana Baku, Maciej Żurawski czy Jakub Kuzdra.

Swój pierwszy mecz w sezonie 2021/22 Warta zagra ze Śląskiem we Wrocławiu - w przyszłą niedzielę o godz. 17.30.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje