Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Piotr Tworek: Nie będzie "ogrywania" piłkarzy. Na grę trzeba zasłużyć

- Zdrowa rywalizacja polega na tym, że do kadry meczowej i pierwszej jedenastki wybieram tylko najlepszych piłkarzy. Nie mam zamiaru dawać szansy gry zawodnikom, którzy nie wywalczyli sobie miejsca w treningach - zapowiada trener Warty Piotr Tworek. Mecz Wisła Kraków - Warta Poznań w sobotę o godz. 20, transmisja telewizyjna i internetowa w Canal Plus.

Warta Poznań dzięki świetnej grze w 2021 roku jest nie tylko pewna utrzymania się w PKO Ekstraklasie, ale nawet - w optymistycznym wariancie - może marzyć o awansie do europejskich pucharów. Biorąc pod uwagę stabilną sytuację zespołu w tabeli, w ostatnich meczach sezonu trener Piotr Tworek mógłby dawać szansę gry zawodnikom, którzy wcześniej występowali mniej. Szkoleniowiec nie ma jednak zamiaru podchodzić do wyboru składu w ten sposób.

Piotr Tworek: Warta Poznań walczy o jak najwyższe miejsce

- Jesteśmy w Ekstraklasie, toczy się walka o jak najlepsze miejsce. Moim zdaniem nie ma miejsca na ogrywanie, dawanie szans piłkarzom... Za co mieliby tę szansę dostać? Zdrowa, sportowa rywalizacja o skład, polega na wywalczeniu sobie miejsca w 20-tce meczowej i pierwszej jedenastce. Będą grali najlepsi - zapowiada trener Piotr Tworek. - Piłkarz, który do tej pory grał mniej, musi wygrać rywalizację o skład, musi przekonać trenerów na treningach. Tak pracowaliśmy zawsze i tak będziemy pracowali nadal. Najważniejszym celem jest wygrywanie meczów - podkreśla trener Warty Poznań.

Wisła Kraków - Warta Poznań, transmisja tv i stream online

Reklama

Mecz Wisła Kraków - Warta Poznań odbędzie się w sobotę o godz. 20. Transmisja telewizyjna i internetowa (stream online) w Canal Plus.

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje