Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 2 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 5 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 6 .Zagłębie Lubin (3 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (1 pkt.)

Obrońca z Ekstraklasy wyjechał na Euro 2020 i do Polski już nie wróci? To wersja mediów z Bułgarii

Robert Ivanov, obrońca Warty Poznań, razem z reprezentacją Finlandii jest na Euro 2020. Czy po turnieju wróci do Polski? Według bułgarskich mediów, jego sprowadzeniem z Warty Poznań interesuje się CSKA Sofia, trzeci zespół ligi bułgarskiej. Według naszych informacji, żadnych rozmów z Wartą w tej sprawie nie ma.

Finlandia w swoim debiucie na Euro 2020 sensacyjnie wygrała z Danią 1-0, choć wynik sportowy znalazł się w cieniu dramatycznej walki o życie Christiana Eriksena. Robert Ivanov nie wziął udział w tym meczu. O tym, że CSKA Sofia interesuje się jego transferem (a nawet już rozmawia na ten temat z Wartą Poznań!), informują dziennikarze z Bułgarii. Według naszych informacji, to plotka, a Warta nie rozmawia z CSKA Sofia o transferze Roberta Ivanova.

Piłkarze Warty Poznań zaczęli przygotowania do sezonu 2021/2022 PKO Ekstraklasy

Tylko 16 piłkarzy wzięło udział w pierwszym treningu Warty Poznań w okresie przygotowawczym przed startem sezonu 2020/21. Wśród nich był nowy bramkarz Warty Poznań, Jędrzej Grobelny. Był też Bartosz Kieliba, ale kapitan "Zielonych" wciąż trenuje indywidualnie po marcowej operacji mięśni z grupy kulszowo-goleniowej.

Reklama

Warciarze najpierw ćwiczyli na siłowni, a następnie wzięli udział w treningu na boisku. Na wtorek sztab trenera Piotra Tworka zaplanował testy wydolnościowe.

Okrojony skład częściowo wynika z ruchów kadrowych w Warcie. W Poznaniu nie ma już czterech graczy, którzy wrócili do swoich klubów po okresie wypożyczenia: Makany Baku, Daniela Bielicy, Maika Nawrockiego i Macieja Żurawskiego. Wolną rękę w znalezieniu sobie nowych klubów mają Robert Janicki i Mariusz Rybicki - ich kontrakty z Wartą Poznań wygasną z końcem czerwca.

Klubów szukają też Gracjan Jaroch, Konrad Handzlik i Mateusz Spychała. Cała trójka ma ważne umowy z "Zielonymi", ale znalazła się na liście transferowej. Na poniedziałkowym treningu był tylko ostatni z nich, a pozostali - za zgodą klubu - dołączą do zajęć w najbliższych dniach.

Podobną zgodę dostali Mario Rodriguez oraz Jakub Kiełb, który w weekend brał ślub. Doświadczony obrońca będzie już we wtorek uczestniczył w testach wydolnościowych.

Listę nieobecnych uzupełnia wspominany już Robert Ivanov, który z Finlandią walczy na Euro 2020. 

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama