Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (52 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (44 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (40 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (37 pkt.)
  • 5 .Piast Gliwice (34 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (34 pkt.)
  • 7 .Warta Poznań (33 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (32 pkt.)

Napastnik Warty Poznań z powołaniem do reprezentacji. Pojedzie na Euro?

Adam Zrelak, nowy napastnik Warty Poznań, który jeszcze nie zdążył zagrać w Ekstraklasie, został powołany do reprezentacji Słowacji na mecze z Cyprem, Maltą i Rosją. Były napastnik 1.FC Nuernberg ma szansę pojechać na mistrzostwa Europy, na których Słowacja zmierzy się w grupie z reprezentacją Polski.

Adam Zrelak został piłkarzem Warty Poznań tej zimy, po transferze z Norymbergi. Nie był przez cały czas do dyspozycji trenera Piotr Tworka, bo musiał załatwić swoje osobiste sprawy. Póki co, Słowak nie zadebiutował jeszcze w Warcie - ani w Ekstraklasie, ani w Pucharze Polski (w 1/8 finału Zieloni odpadli z Cracovią). Jego doświadczenie w Niemczech wystarczyło jednak, by selekcjoner reprezentacji Słowacji wysłał mu zaproszenie na marcowe zgrupowanie. W eliminacjach do mistrzostw świata 2022, Słowacy zagrają w najbliższym czasie trzy mecze: z Cyprem (24 marca na wyjeździe), z Maltą (27 marca u siebie) i z Rosją (30 marca u siebie). Adam Zrelak wystąpił wcześniej w pięciu spotkaniach reprezentacji Słowacji - trzech Ligi Narodów (dwa razy z Czechami i raz z Ukrainą) oraz dwóch towarzyskich (z Gibraltarem i Gruzją).

Warta Poznań już kiedyś miała zagranicznego reprezentanta kraju

Reklama

Adam Zrelak, wszystko na to wskazuje, nie będzie pierwszym zagranicznym reprezentantem swojego kraju w okresie gry w Warcie Poznań. Choć można mieć wątpliwości co do klasyfikacji tego przypadku, to za takiego piłkarza trzeba liczyć Johna Phiri z Zimbabwe. W Warcie grał on bardzo krótko wystąpił w czterech meczach jesienią 1994 roku, między 17 września a 5 października. Przyleciał po meczu reprezentacji Zimbabwe z Lesotho (5 września 1994), a wyleciał z Poznania na mecz z Malawi (15 października 1994). "Gazeta Wielkopolska" pisała: "Phiri wyjechał na mecz reprezentacji Zimbabwe i nie wrócił. Podobno jest chory, ale nikt nie wie tego na pewno". John Phiri w Warcie zaliczył epizod, ale w Zimbabwe jest legendą, bo w reprezentacji zagrał w sumie około sto razy (sam twierdzi, że meczów było więcej niż podają statystycy).

W aktualnej kadrze Warty Poznań jest też Robert Ivanov, który ma za sobą dwa występy w reprezentacji Finlandii, ale jeszcze zanim został graczem Zielonych. 

Polska - Słowacja na Euro - znamy datę i godzinę meczu, co z miastem?

Mecz Polska - Słowacja na Euro, być może z udziałem Adama Zrelaka, ma się odbyć w poniedziałek 14 czerwca o godz. 18. Miastem-gospodarzem wyznaczony jest Dublin, ale ostatnie informacje pod znakiem zapytania stawiają rozgrywanie mistrzostw Europy w Irlandii, Szkocji i Hiszpanii.

Pozostałe terminy meczów Polaków na Euro:

Hiszpania - Polska - piątek 19 czerwca (godz. 21),

Polska - Szwecja - środa 23 czerwca (godz. 18).

Bartosz Nosal

Dowiedz się więcej na temat: Adam Zrelak | Słowacja | Euro 2021 | Euro 2020

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje