Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Grał w Lechu Poznań, przechodzi do Warty Poznań. To duży talent

Młodzieżowy reprezentant Polski Wiktor Pleśnierowicz jest drugim wzmocnieniem Warty Poznań przed nowym sezonem. Podpisał trzyletni kontrakt z opcją przedłużenie na jeszcze jeden sezon.

20-letni obrońca to jak na razie niespełniony talent, który miał też sporo problemów z kontuzjami. Jako 13-latek trafił z Kalisza do Akademii Lecha, w której przeszedł wszystkie szczeble, a z juniorami młodszymi i starszymi zdobywał mistrzostwo Polski. Grał też w kolejnych rocznikach reprezentacji Polski - na tyle dobrze, że we wrześniu 2019 roku zgłosiła się po niego go AS Roma. Pleśnierowicz miał przez rok grać w młodzieżowej drużynie tego klubu w Primaverze - wystąpił w sumie w ośmiu spotkaniach tej ligi i w jednym w Coppa Primavera. Pandemia przerwała jednak rozgrywki, a rok temu rzymski klub zdecydował się nie wykupywać gracza z Lecha, musiałby zapłacić około pół miliona euro. "Kolejorz" też już nie widział go w składzie, oddał więc do pierwszoligowej Miedzi Legnica. I to właśnie z Miedzi piłkarza wykupiła Warta.

Reklama

- Cieszymy się bardzo, że udało nam się zrealizować ten transfer. Wiktor jest Wielkopolaninem, był związany przez wiele lat z Poznaniem. To dla nas powód do zadowolenia, że młodzi reprezentanci naszego kraju wybierają Wartę Poznań - mówił na stronie Warty dyrektor sportowy tego klubu Robefrt Graf. I dodał: - Jest perspektywicznym, środkowym obrońcą, który jeszcze przez dwa sezony może grać jako młodzieżowiec. Będziemy wprowadzali go do drużyny i przygotowywali do odgrywania coraz poważniejszej roli w zespole.

Wiktor Pleśnierowicz - rodzina Zbigniewa

Pleśnierowicz też jest zadowolony z awansu do Ekstraklasy, w której nie zdążył jeszcze, gdy był w Lechu, zadebiutować. - Warta była bardzo konkretna, a ja od początku rozmów nastawiał się na "tak". Chcę zrobić kolejny krok w mojej przygodzie z piłką, rozwijać się w Ekstraklasie. Warta w poprzednim sezonu porwała kibiców tym, że zajęła piąte miejsce. Też chcę walczyć o jak najwyższą pozycję - mówił 20-letni obrońca, który jest spokrewnionym z byłym bramkarzem Warty i Lecha Zbigniewem Pleśnierowiczem. - To trochę dalsza moja rodzina, ale można powiedzieć, że historia zatoczyła koło i znów w Warcie będzie nazwisko Pleśnierowicz - śmiejsze się Wiktor.

To drugie wzmocnienie Warty przed nowym sezonem - "Zieloni" pozyskali wcześniej z Pogoni Szczecin bramkarza Jędrzeja Grobelnego.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje