Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Byli rewelacją Ekstraklasy, dziś zawodzą. Gdzie tkwi ich problem?

W pięciu ostatnich meczach Warta Poznań zdobyła zaledwie jedną bramkę. - Diagnozujemy problemy i mówimy szczerze, że są one widoczne - twierdzi trener Warty Piotr Tworek i podkreśla, że jego zespół za mało wykonuje akcji oskrzydlających. Mecz Warta - Zagłębie w sobotę o godz. 17.30, transmisja w Canal Plus Sport.

To, że Warta może mieć problemy w bocznych sektorach, było wiadomo już wcześniej. Tworek od początku sezonu miał jednego klasycznego skrzydłowego, czyli Michała Jakóbowskiego. Po drugiej stronie boiska wystawiał Belga Milana Corryna, który jednak dość często ucieka w środkowe sektory boiska. A do tego został bardzo przeciętny Hiszpan Mario Rodriguez bądź wyjścia awaryjne: przesuwanie z ataku Mateusza Kuzimskiego lub z prawej obrony Jana Grzesila. Tuż przed zamknięciem okienka transferowego drużynę zasilił jeszcze Francuz Jayson Papeau, ale wciąż trudno określić, jak spore to będzie wzmocnienie.

Reklama

Warta Poznań ma problem z oskrzydleniem akcji

Na razie jednak, po niezłym początku sezonu, Warta zawodzi. W pięciu ostatnich spotkaniach zdobyła dwa punkty, strzeliła zaledwie jednego gola. I nie po swojej ładnej akcji, ale po złym podaniu stopera Jagiellonii do bramkarza

W niedzielę w Zabrzu "Zieloni" byli praktycznie bezzębni. Trener Piotr Tworek zdaje sobie sprawę z problemów swojego zespołu, ale zapewnia, że drużyna pracuje nad ich rozwiązaniem. - Nasza diagnoza dotyczy kwestii taktycznych i piłkarskich. Zauważyliśmy, że za mało piłek posyłamy w pole karne, skrzydłowi za bardzo schodzą do środka, nie oskrzydlamy akcji. Coś się tutaj zacięło, ale na każdym treningu i poszczególnych analizach tym się zajmujemy - zapewnia szkoleniowiec.

Warta Poznań. Zbyt duże oczekiwania względem siebie?

W sobotę w meczu z Zagłębiem Lubin powinno być już nieco lepiej, bo być może do gry wróci Michał Jakóbowski. Na razie skrzydłowy Warty wznowił treningi, ma być w meczowej dwudziestce. - Nie o wszystkim możemy mówić, bo są rzeczy, które zostają na odprawach w szatni. Wspólny mianownik, który wynika z naszych wewnętrznych ambicji, jest taki, że wiemy, iż możemy więcej i lepiej, ale obecnie nam to nie wychodzi. Może to zbyt duże oczekiwania względem siebie powodują, że nogi drżą i przychodzi zwątpienie w powodzenie akcji? I powoduje, że nie idziemy z takim pełnym zaangażowaniem w każdą akcję, jak jeszcze niedawno? - zastanawia się trener Tworek. Właśnie dlatego szkoleniowiec Warty w tym mikrocyklu jeszcze większą uwagę zwrócił nie tylko na sprawy czysto piłkarskie, ale też na rozmowy indywidualne z zawodnikami oraz w grupach. - Działamy i będziemy oczekiwać efektów tej pracy, a liczę, że będą one widoczne już w najbliższym meczu - zapewnia szkoleniowiec "Zielonych".

Mecz Warta Poznań - Zagłębie Lubin. Gdzie oglądać transmisję?

Ten najbliższy mecz to starcie Warty Poznań z Zagłębiem Lubin - w sobotę o godz. 17.30. Transmisja w Canal Plus Sport, "na żywo" na Sport.Interia.pl.

Andrzej Grupa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje