• 6 .Raków Częstochowa (11 pkt.)
  • 7 .Wisła Kraków (11 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (10 pkt.)

PKO Ekstraklasa. Cios za cios w zaciętym starciu na inaugurację Ekstraklasy

Na inaugurację rozgrywek Ekstraklasy Bruk-Bet Termalica Nieciecza zremisował 1-1 ze Stalą Mielec. Pierwszą bramkę sezonu 2021/22 zdobył debiutant, 19-letni Ernest Terpiłowski. Zaraz po przerwie wynik spotkania strzałem z rzutu karnego ustalił Grzegorz Tomasiewicz.

Zobacz zapis relacji live z meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec

Goście mogli objąć prowadzenie już w 8. minucie. W zamieszaniu podbramkowym z kilku metrów uderzał wówczas Maksymilian Sitek. Termalicę przed stratą gola uratowała jednak intuicyjna interwencja Tomasza Loski.

Niespełna kwadrans później kunsztem popisał się także drugi z golkiperów, Michał Gliwa. Zachował zimną krew w sytuacji oko w oko z Murisem Meszanoviciem i również nie pozwolił się pokonać.

Chwilę później niecieczanie wyszli z bardzo groźnie zapowiadającą się kontrą. Zepsuł ją fatalnym podaniem nominalny defensor Adam Hlouszek. Po jego nieporadnym zagraniu arbiter słusznie odgwizdał pozycję spaloną Ernesta Terpiłowskiego.

Bruk-Bet - Stal. Ernest Terpiłowski otwiera wynik spotkania

Ale to właśnie 19-latek okazał się bohaterem pierwszej odsłony tego spotkania. W 41. minucie otrzymał piłkę tuż przed polem karnym, po fatalnym zagraniu Gliwy. Wykorzystał fakt, że bramkarz Stali nie zdążył dobrze się ustawić między słupkami i uderzył bez zastanowienia z szesnastu metrów. Strzał nie wydawał się trudny do obrony, a mimo to po chwili futbolówka była w siatce.

Tak padł pierwszy gol na boiskach PKO Ekstraklasy w sezonie 2021/22. Jego strzelcem okazał się piłkarz debiutujący w najwyższej klasie rozgrywkowej. To dla niego druga przygoda z Termalicą. Po raz pierwszy jej barwy reprezentował w cyklu 2019/20. Poprzedni sezon spędził w II-ligowym Górniku Polkowice.

Gospodarze prowadzenie stracili jednak zaraz po przerwie. Po strzale Krystiana Getingera piłkę ręką zatrzymał Marcin Wasielewski. Sędzia podyktował rzut karny, a jego niezawodnym egzekutorem okazał się Grzegorz Tomasiewicz.

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Po wyrównującym trafieniu tempo spotkania wyraźnie spadło. Im bliżej było końcowego gwizdka, tym wyraźniej rysowała się przewaga mielczan. W żaden sposób nie przekładało się to jednak na boiskowe profity.

Bliżej zadania decydującego ciosu była Termalica. A konkretnie - Kacper Śpiewak, wprowadzony na plac gry w 84. minucie. Chwilę po pojawieniu się na murawie uderzył kąśliwie, ale trafił tylko w boczną siatkę.

Mecz inaugurujący sezon Ekstraklasy zakończył się podziałem punktów po raz pierwszy od 2015 roku.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Stal Mielec 1-1 (1-0)

Bramki: 1-0 Terpiłowski (41.), 1-1 Tomasiewicz (48. karny)

Michał Gliwa
47′ 72′ Marcin Wasielewski
Jonathan de Amo Pérez
85′ Samuel Sztefanik
Maciej Jankowski
Adam Hlouszek
Grzegorz Tomasiewicz  48′ (k.)
72′ Adam Radwański
Maksymilian Sitek75′
 42′ 85′ Ernest Terpiłowski
Mateusz Mak90′
30′ 76′ Muris Meszanović
Aleksandar Kolew66′
Łukasz Budziłek
Rafał Strączek
Filip Modelski
Eddie Albin Alexander Granlund90′
72′ Michał Orzechowski
Bożidar Czorbadżijski
Michal Bezpalec
Mateusz Żyro
85′ Michal Hubinek
Mateusz Wyjadłowski75′
72′ Paweł Żyra
Marcin Budziński66′
Sebastian Bonecki
Eryk Galara
76′ Patryk Czarnowski