Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (32 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (30 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Wisła Płock (23 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (21 pkt.)

Pielgrzymi z Norwegii na meczu ekstraklasy w Niecieczy

Kilkudziesięciu pielgrzymów z Norwegii, którzy czas przed rozpoczęciem Światowych Dni Młodzieży spędzają w okolicach Tarnowa, oglądało w niedzielę mecz piłkarskiej ekstraklasy: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Cracovia Kraków.

"Nigdy jeszcze nie byłam w waszym kraju, ale bardzo mi się podoba i chciałabym kiedyś tutaj znów przyjechać. Polska jest cudowna, bardzo piękna i mam nadzieję, że spędzę tu bardzo miło czas" - powiedziała Margereta Sigrid.

Wraz z kolegami i koleżankami ze swojego kraju gorąco dopingowała zespół z Niecieczy. Mieli ze sobą szaliki "Słoni", jak zwyczajowo nazywa się Bruk-Bet.

Nie kryła zaskoczenia, że w tak małej miejscowości jak Nieciecza jest zespół piłkarski grający w ekstraklasie. W tej wiosce położonej 20 km na północ od Tarnowa mieszka ok. 750 osób. Przyznała, że zarówno stadion, jak i boiska treningowe spełniają standardy najwyższej klasy rozgrywkowej.

Reklama

"Moim zdaniem poziom polskiej ekstraklasy jest wysoki" - uważa Sigrid, która gra w piłkę nożną (w norweskiej first division). Troszkę przeszkadzają jej upały panujące w Polsce: "Choć jest bardzo gorąco, co dla Norwegów nie jest normalne, to i tak podoba mi się tutaj. Nieciecza to piękna wieś, fajnie jest tutaj przebywać".

Norwescy pielgrzymi są w Niecieczy od środy. Jak poinformował w komunikacie podtarnowski klub, młodzi Norwegowie zobaczyli w jakich warunkach drużyna trenuje i przygotowuje się do sezonu. W sali kinowej pielgrzymi obejrzeli występ zespołu muzycznego "Niecieczanie" i polski film "Bóg w Krakowie" z napisami po angielsku; potem udali się na mecz.

Norwegowie spotkali się z piłkarzami, mogli zrobić sobie z nimi zdjęcia, zdobyć autografy. Do Krakowa udadzą się w poniedziałek.

Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama