Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Śląsk Wrocław. Zieliński: Czeka nas walka na śmierć i życie

Piłkarze Bruk-Betu Termaliki walczą o utrzymanie się w ekstraklasie. W piątek w Niecieczy będą gościć Śląsk Wrocław i nie mogą już sobie pozwolić na stratę punktów. - Czeka nas walka na śmierć i życie - zapowiada trener Jacek Zieliński.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę Lotto Ekstraklasy

Bruk-Bet w ostatniej kolejce przegrał 0-2 z Pogonią w Szczecinie i z dorobkiem 29 punktów zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. Do bezpiecznej, czternastej lokaty traci punkt. Z kolei Śląsk, po pierwszym zwycięstwie w tym roku z Sandecją (1-0) plasuje się na jedenastym miejscu i ma 34 punkty. Ten dorobek wciąż nie gwarantuje utrzymania.

W Niecieczy zdają sobie sprawę, że piątkowe starcie może mieć dla nich kluczowe znaczenie, ale trener Zieliński nie nakłada na piłkarzy dodatkowej presji. "Zostało nam jeszcze sześć spotkań i w każdym czeka nas walka na śmierć i życie. Tego wymagam od piłkarzy w każdym meczu" - podkreślił szkoleniowiec Bruk-Betu.

Reklama

W poprzedniej kolejce drużyna z Niecieczy po kiepskim występie przegrała 0-2 z Pogonią w Szczecinie.

- Nie szukam winnych, cały zespół rozegrał słabe spotkanie i dlatego przegraliśmy. Po porażce byliśmy smutni, ale już podnieśliśmy głowy. Przegrana w Szczecinie nie zdegradowała nas, tak samo ewentualne zwycięstwo nie utrzymałoby jeszcze nas w ekstraklasie. W piątek mamy wyjść na boisko i zrobić swoje. Rywale na pewno przyjadą podbudowani ostatnim zwycięstwem z Sandecją. W Śląsku jest kilku piłkarzy o głośnych nazwiskach, ale znaleźli się w grupie spadkowej - dodał Zieliński.

W piątkowym spotkaniu na pewno nie zagra pomocnik Gabriel Iancu. - Ma jakąś infekcję, bierze antybiotyki i nie trenuje - wyjaśnił Zieliński. Poza tym wszyscy pozostali piłkarze będą do jego dyspozycji.

Bruk-Bet ma korzystny bilans spotkań ze Śląskiem w tym sezonie. We Wrocławiu był remis 1-1, a w Niecieczy "Słonie" wygrały 2-1.

Piątkowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.

Zapraszamy na tekstową relację na żywo z tego meczu

Tutaj znajdziesz relację na żywo na urządzenia mobilne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje