Reklama

Reklama

Stal Mielec. Włodzimierz Gąsior został nowym trenerem Stali

Włodzimierz Gąsior zastąpił Leszka Ojrzyńskiego na stanowisku trenera Stali Mielec. 72-letni szkoleniowiec jest jedną z największych legend klubu.

Wiadomość o zwolnieniu Leszka Ojrzyńskiego była ogromną niespodzianką dla samego trenera i piłkarzy Stali. Ojrzyński prowadził zespół jedynie od listopada zeszłego roku.

Jego obowiązki od 12 kwietnia przejął Włodzimierz Gąsior - poinformowała Stal Mielec. 

Gąsior ponownie trenerem Stali

"Włodzimierz Gąsior to mielczanin i bez wątpienia jedna z największych legend klubu. Jego kariera przypadła na złote lata 70-te, w których Stal sięgnęła po dwa Mistrzostwa Polski, jedno wicemistrzostwo, dwa brązowe medale oraz zagrała w finale Pucharu Polski. Stal z Włodzimierzem Gąsiorem w składzie dotarła do ćwierćfinału Pucharu UEFA oraz grała w słynnym dwumeczu z Realem Madryt w Pucharze Europy (ówczesny odpowiednik Ligi Mistrzów)" - przybliża sylwetkę Gąsiora klub z Mielca.

Reklama

72-letni szkoleniowiec był już kilkukrotnie trenerem Stali - po raz pierwszy w 1984 roku, a po raz ostatni w 2014 roku. Ostatnio, w latach 2015-19 pracował w Siarce Tarnobrzeg.

Dla Stali to kolejna zmiana szkoleniowca w tym sezonie. W listopadzie po niespełna czterech miesiącach zwolniony został Dariusz Skrzypczak. Natomiast awans do Ekstraklasy wywalczył jeszcze Dariusz Marzec, który na stanowisku we wrześniu 2019 roku zastąpił Artura Skowronka.


WG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL