• 5 .Lechia Gdańsk (1 pkt.)
  • 6 .Stal Mielec (1 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (1 pkt.)
  • 8 .Radomiak (1 pkt.)

Stal Mielec - Pogoń Szczecin. Przetrwali ataki rywali! Zaskakujący wynik meczu wicelidera

Stal Mielec postawiła się wyżej notowanemu rywalowi i pokonała Pogoń 1-0! Jedynego gola w tym starciu zdobył Marcin Flis, a bliski odpowiedzi był Michał Kucharczyk, jednak jego trafienie nie zostało uznane.

Już przed meczem Pogoń miała zapewnione ligowe podium, które oznacza miejsce w eliminacjach europejskich pucharów. Taka wiadomość chyba nie najlepiej podziałała na drużynę, bo podopieczni Kosty Runjaicia grali słabo, w wolnym tempie.

Stal to wykorzystała i w 22. minucie wyszła na prowadzenie. Petteri Forsell wyrzucił piłkę z autu. W polu karnym zgrał Jonathan de Amo, a głową do siatki trafił Marcin Flis.

Stracona bramka podziałała mobilizująco na gości. Piłkarze pogoni się obudzili i groźniej zaatakowali. Kapitalne sytuacje marnowali jednak Michał Kucharczyk i Mariusz Malec. Strzał tego drugiego, w doliczonym czasie pierwszej połowy, sprzed linii bramkowej wybił Forsell.

Stal - Pogoń. Nieuznany gol Kucharczyka

W drugiej połowie Stal głównie się broniła. Pogoń zdołała w końcu trafić do siatki. W 59. minucie zrobił to Michał Kucharczyk, ale Adrian Benedyczak, który asystował, był na spalonym i gol nie został uznany.

Niewykorzystana okazja mogła się zemścić już po chwili. Krystian Getinger oddał bardzo mocny strzał, który pewnie obronił Dante Stipica.

W końcówce meczu optycznie przeważali goście, jednak nie odmienili losów meczu. Znakomicie w bramce Stali spisywał się Rafał Strączek, który wygrał starcie sam na sam z Kucharczykiem, a tuż przed końcem spotkania zatrzymał uderzenie Tomasa Podstawskiego.

Dante Stipica
 23′ 61′ Marcin Flis
Jakub Bartkowski
Bożidar Czorbadżijski
Konstantinos Triantafyllopoulos
45′ Jonathan de Amo Pérez
Mariusz Malec
56′ Eddie Albin Alexander Granlund
Luís Carlos Machado Mata85′
Grzegorz Tomasiewicz
Sebastian Kowalczyk46′
Maciej Urbańczyk
Damian Dąbrowski87′
79′ Mateusz Matras
Kamil Drygas75′
Krystian Getinger
Michał Kucharczyk
57′ Petteri Forsell
Rafał Kurzawa85′
65′ Maciej Domański
Adrian Benedyczak82′
Michał Gliwa
Jakub Bursztyn
57′ Mateusz Mak
Igor Łasicki
65′ Aleksandar Kolew
David Stec
79′ Andreja Prokić
Paweł Stolarski
Kacper Sadłocha
Tomas Martins Podstawski87′
Łukasz Zjawiński
Kacper Smolinski82′
56′ 66′ Robert Dadok