Reklama

Reklama

Stal Mielec. Jerzy Cyrak asystentem Leszka Ojrzyńskiego. Wraca do pracy w Ekstraklasie

Jerzy Cyrak, który w Ekstraklasie pracował jako asystent Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk, Mariusza Rumaka w Lechu Poznań i Leszka Ojrzyńskiego w Górniku Zabrze, będzie współpracował z tym ostatnim w sztabie trenerskim Stali Mielec. Ostatnio Jerzy Cyrak współprowadził w Poznaniu akademię piłkarską GES. Pierwszy mecz w nowej roli czeka go przeciw Warcie Poznań.

Stal Mielec walczy o pozostanie w PKO Ekstraklasie. Trener Leszek Ojrzyński niedawno podjął decyzję o przebudowaniu swojego sztabu. Odeszli z niego Daniel Wojtasz i Damian Skiba. Asystentem Leszka Ojrzyńskiego miał zostać Krzysztof Sobieraj, poprowadził nawet jeden trening, ale klub ostatecznie nie podpisał z nim umowy. Jak tłumaczył w sport.tvp.pl prezes klubu Jacek Klimek, Stal zrezygnowała z podpisania z nim kontraktu, bo nie chciała być kojarzona z jego korupcyjną przeszłością. Krzysztof Sobieraj w 2009 roku za ustawianie meczów w Arce Gdynia był skazany na osiem miesięcy więzienia w zawieszeniu (szczegóły na blogu Dominika Panka "Piłkarska Mafia"). Po odrzuceniu kandydatury Krzysztofa Sobieraja, trener Leszek Ojrzyński wskazał na innego ze swoich byłych asystentów. Z Jerzym Cyrakiem współpracował w Górniku Zabrze w sezonie 2015/2016.

Reklama

Jerzy Cyrak - asystent w Ekstraklasie, pierwszy trener na niższych szczeblach

Jerzy Cyrak pracę w klubach Ekstraklasy zaczynał od Lecha Poznań. Był trenerem drużyny Lecha w Młodej Ekstraklasie - najpierw od stycznia 2009 do czerwca 2010, a potem od wiosny 2011 (z przerwą na bycie asystentem Tomasza Kafarskiego w Lechii Gdańsk). Po tym, jak z roli pierwszego trenera Lecha Poznań zwolniono Jose Bakero i szkoleniowcem został Mariusz Rumak, Jerzy Cyrak został drugim trenerem Kolejorza. Z Lecha został zwolniony razem z Mariuszem Rumakiem. Potem pracował jako pierwszy trener Górnika Wałbrzych, Pelikana Niechanowo (z przerwą na asystenturą u Leszka Ojrzyńskiego w Zabrzu) oraz w Elanie Toruń (III liga - czwarty szczebel rozgrywek) i Radomiaku Radom (II liga - trzeci szczebel rozgrywek). Z Radomiaka został zwolniony w kwietniu 2018 roku.

Ostatnio Jerzy Cyrak prowadził w Poznaniu, razem z Dariuszem Motałą, akademię piłkarską GES. 

Stal Mielec chce pozostać w PKO Ekstraklasie

Stal Mielec w tabeli PKO Ekstraklasy jest na ostatnim, 16. miejscu z 19 punktami - traci dwa punkty do przedostatniego Podbeskidzia Bielsko-Biała. Od rywali w walce o utrzymanie się w lidze rozegrała jednak jeden mecz mniej, bo jej spotkanie z Rakowem Częstochowa zostało przełożone. W sobotę 10 kwietnia o godz. 17.30 Stal Mielec zagra z Wartą Poznań. 

Bartosz Nosal

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL