Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (3 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (3 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (3 pkt.)
  • 4 .Legia Warszawa (3 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (1 pkt.)
  • 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

​Stal Mielec będzie mieć nową bazę treningową

W Tuszowie Narodowym, miejscowości oddalonej kilkanaście km od centrum Mielca, powstanie baza treningowa mieleckiej Stali. Piłkarze tego klubu w piątek rozpoczną sezon w ekstraklasie.

Zgodnie z informacją przekazaną podczas czwartkowej konferencji prasowej pierwszy etap inwestycji obejmować będzie budowę pełnowymiarowego boiska z podgrzewaną murawą, remont istniejącego wraz z wykonaniem drenażu i budowę budynków sanitarno-szatniowych. Nie podano oficjalnie daty zakończenia tego etapu, ale według wstępnych założeń może to nastąpić pod koniec 2022 r.

Jak poinformował europoseł Tomasz Poręba inwestycja otrzymała ministerialne wsparcie w wysokości dwóch milionów złotych (w ramach projektu "Sportowa Polska"): "Jestem pewien, że ten obiekt przyczyni się nie tylko do rozwoju FKS Stali Mielec, ale również do rozwoju lokalnej społeczności. Mieszkańcy gminy (Tuszów Narodowy - PAP) będą mogli rozwijać swoje pasje na komfortowych i nowoczesnych obiektach" - powiedział.

Reklama

Stal Mielec będzie mieć nową bazę treningową

Inwestycję - której kosztów nie podano w czwartek - prowadzą władze gminy Tuszów Narodowy. Jej wójt Andrzej Głaz poinformował, że umowa dot. uregulowania zasad na których klub będzie korzystać z nowych obiektów zostanie dopiero podpisana.

"To tu trenować będzie nasza pierwsza drużyna, ale i młodzież z cały czas rozwijającej się klubowej akademii. To niepowtarzalna okazja nie tylko dla Mielca i Tuszowa Narodowego, ale i dla całego regionu, który żyje i oddycha piłką nożną. Wszystko dopełnia fantastyczna lokalizacja boisk, w bliskiej odległości od Mielca i bardzo dobrą drogą dojazdową" - powiedział prezes mieleckiego klubu Jacek Klimek.

W kolejnych etapach powstać ma m.in. pełnowymiarowe boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz infrastruktura sportowo-rekreacyjna jak korty tenisowe czy boiska typu orlik.

Stal rozgrywki ligowe sezonu 2021/2022 rozpocznie w piątek. O godz. 18.00 rozegra wyjazdowy mecz Bruk-Betem Termalicą Nieciecza.

Autor: Rafał Czerkawski

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje