Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (35 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Trener Helsingborgs IF: Śląsk nie ma szans na awans

Zdaniem trenera piłkarzy Helsingborgs IF Age Hareide drużyna Śląska Wrocław nie ma szans na awans do kolejnej rundy eliminacji Ligi Mistrzów. W środę wrocławianie będą się starali w Szwecji odrobić trzybramkową stratę z pierwszego spotkania.

Podczas wtorkowej konferencji prasowej szkoleniowiec przyznał, że zaplanowane na środę spotkanie nie będzie dla jego drużyny łatwym pojedynkiem, ponieważ mistrzowie Polski na pewno go nie dopuszczą.

- Moim zdaniem Śląsk nie ma szans na awans do kolejnej rundy. Będziemy maksymalnie skoncentrowani, świetnie przygotowani i nie zlekceważymy rywala. Wiemy, że 3-0 to wynik dopiero po pierwszej połowie i jesteśmy świadomi, że wszystko może się przydarzyć, dlatego musimy być także ostrożni - mówił.

Do meczu Szwedzi przystąpią w niemal najmocniejszym składzie, a Hareide zaznaczył, że jego piłkarze są znakomicie przygotowani. - Młodzi zawodnicy oraz ci, którzy mieli mniej okazji do występów, zagrali w sobotę w meczu sparingowym z Sunderlandem (Helsingborgs IF wygrał 2-0)  i też nie wypadli najgorzej, dlatego każdy ma szanse na wyjście w podstawowej jedenastce - dodał.

Reklama

W Szwecji mistrzowie Polski nie będą mogli liczyć na doping swoich kibiców. To efekt kary nałożonej przez UEFA na wrocławski klub po zamieszkach, do których doszło przed meczem z Buducnostią Podgorica w Czarnogórze. W opinii trenera Helsingborgs IF ucierpi na tym przede wszystkim samo widowisko.

- Kibice Śląska w pierwszym meczu byli fantastyczni. To ważne, że drużyna ma oparcie w swoich fanach na dobre i na złe. Mimo niekorzystnego wyniku atmosfera była wspaniała do samego końca. Zatem dla nas to chyba nawet lepiej, że ich jutro nie będzie - przyznał.

Początek meczu zaplanowano na godz. 18.00.

Eliminacje do Ligi Mistrzów - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama