Reklama

Reklama

Tadeusz Pawłowski: Musimy uważać na kontry

Przed meczem 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Koroną Kielce trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski powiedział, że jego zespół będzie musiał uważać przede wszystkim na kontry rywali. - Mają szybkich skrzydłowych, do których grają długie piłki - ocenił.

Przed meczem 12. kolejki piłkarskiej ekstraklasy z Koroną Kielce trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski powiedział, że jego zespół będzie musiał uważać przede wszystkim na kontry rywali. - Mają szybkich skrzydłowych, do których grają długie piłki - ocenił.

Ścisk w tabeli ekstraklasy jest bardzo duży, ale według trenera Pawłowskiego najbliższe kolejki będą to zmieniały. - Tabela zacznie się dzielić i bardzo ważną rzeczą będzie, aby już teraz znaleźć się w pierwszej ósemce i pozostać tam jak najdłużej. Najlepiej już do końca sezonu. Dlatego najbliższe mecze, w tym piątkowy z Koroną, będą bardzo ważne, bo wygrana da nam awans w górę. I bardzo na to liczymy - dodał szkoleniowiec, który w środę obchodził 62. urodziny.

Dalej trener Śląska zwrócił uwagę, że Korona jest niedoceniana, a tak naprawdę jest bardzo trudnym rywalem. - Może oni nie strzelają za dużo goli, ale również niewiele tracą. Wygrali na stadionie Legii Warszawa i w Lubinie z Zagłębiem, a to o czymś już świadczy. Mają dobrze zorganizowaną obronę i po przejęciu piłki grają długimi podaniami do szybkich skrzydłowych - scharakteryzował rywala Pawłowski.

Reklama

Według szkoleniowca Śląska kluczem do zwycięstwa będzie odpowiedzialna gra w ataku, czyli unikanie zagęszczonych stref boiska i "głupich" strat piłek. Ważna będzie też odpowiedzialna gra w obronie, z którą we wrocławskim zespole nie było ostatnio najlepiej. - Obrona jest to formacje, gdzie cały czas szukamy stabilizacji. Chcemy znaleźć czwórkę obrońców, którzy dadzą nam pewność w rozbijaniu ataków, ale którzy będą także potrafili rozpocząć akcję ofensywną, bo obrońcy to przecież pierwsi rozgrywający - wyjaśnił.

Pawłowski zdradził, że przerwę w rozgrywkach ligowych jego zespół wykorzystał właśnie na stabilizację gry w defensywie, ale także regenerację sił. Obrońca Paweł Zieliński przyznał, że we wrześniu drużyna fizycznie nie wyglądała tak dobrze, jak powinna. - Ten dołek fizyczny był zaplanowany na przerwę w rozgrywkach, ale dopadł nas trochę wcześniej. Wszystko przez to, że grając w europejskich pucharach nie mieliśmy pełnego okresu przygotowawczego do sezonu. Teraz jesteśmy jednak już w stu procentach gotowi fizycznie do walki - dodał zawodnik.

O taktyce i ewentualnym składzie na mecz z Koroną trener Pawłowski nie chciał mówić, ale odniósł się za to do afery z udziałem młodzieżowego reprezentanta Polski Kamila Dankowskiego, który został zatrzymany przez policję podczas zgrupowania we Włoszech i oskarżony o zdemolowanie samochodu.

- Rozmawiałem z trenerem kadry i zapewniał mnie, że Kamil nie był pijany. Wiem też, że tego wieczora nie był sam, ale była tam cała drużyna. Został wyrzucony z reprezentacji, ale będę chciał, aby powrócił, bo nie sztuką jest ukarać piłkarza, ale sztuką nauczyć go, że zrobił źle. W ogóle cała sprawa nie jest taka oczywista, jak się niektórym wydaje. Nie wiem, czy wyjdzie w podstawowym składzie na Koronę, ale na pewno będzie w kadrze meczowej - zakończył Pawłowski.

Mecz Śląsk - Korona zostanie rozegrany w piątek, początek o godz. 20.30.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama