• 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (23 pkt.)

T-Mobile Ekstraklasa: Zwycięstwo Śląska w sparingu

Piłkarze Śląska Wrocław wygrali w rozegranym w piątek meczu sparingowym z czwartoligową Nysą Zgorzelec 3-0 (0-0). Dwie bramki dla mistrzów Polski zdobył Dariusz Góral, w 55. i 87. minucie, a jedną Mateusz Fedyna w 90. minucie.

Trener Śląska Stanislav Levy dał w piątek odpocząć zawodnikom z podstawowej jedenastki. Na boisku w Zgorzelcu pojawili się głównie rezerwowi i piłkarze występujący na co dzień w rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Spotkanie zostało zorganizowane z okazji 40. rocznicy powstania klubu ze Zgorzelca.

W sobotę wrocławianie, korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, zmierzą się w kolejnym meczu towarzyskim z Ruchem Chorzów. Śląsk, mając na koncie 13 punktów, zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli ekstraklasy. W kolejnym spotkaniu o punkty zmierzy się 21 października na wyjeździe z Lechią Gdańsk.

Dowiedz się więcej na temat: Śląsk Wrocław | Stanislav Levy | Ekstraklasa