Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk 2-1 w sparingu

W ostatnim sparingu podczas zgrupowania w Słowenii występujący w PKO Ekstraklasie Śląsk Wrocław pokonał Zorię Ługańsk z Ukrainy 2-1 (1-1). Gole dla polskiego zespołu strzelili Robert Pich (42.) i Mateusz Cholewiak (79.).

Dla Śląska był to trzeci sparing rozegrany podczas zgrupowania w Słowenii i trzecia wygrana. Wcześniej wrocławianie pokonali 2-1 Hajduka Split i 2-0 Slovana Belupo (oba zespoły z Chorwacji).

W spotkaniu z Zorią zabrakło Krzysztofa Mączyńskiego i Mateusza Radeckiego, którzy wrócili do Polski ze względu na problemy zdrowotne. Uraz pierwszego nie ukazał się poważny i niebawem ma wznowić treningi. Bardziej skomplikowana jest sytuacja z Radeckim, który odczuwa ból operowanego kilka miesięcy temu kolana. Zawodnik musi przejść kolejne badania i niewykluczone, że czeka go kolejny zabieg.

Reklama

We wtorek zespół ze stolicy Dolnego Śląska uda się w drogę powrotną do Polski. Ostatnim sprawdzianem przed startem ligi będzie mecz z Wartą Poznań (14 lipca). Sześć dni później podopieczni czeskiego trenera Vitezslava Laviczki zagrają pierwszy mecz o punkty z Wisłą Kraków na wyjeździe.

Śląsk Wrocław - Zoria Ługańsk 2-1 (1-1)

Bramki: 0-1 Kabajew (36.) 1-1 Pich (42.) 2-1 Cholewiak (79.).

Śląsk: Putnocky (46. Kajzer) - Broź (66. Dankowski), Golla, Pawelec (46. Celeban), Hołownia (46. Stiglec) - Musonda (46. Gąska), Łabojko (78. Boruń), Chrapek (59. Łyszczarz), Pich (70. Pałaszewski), Płacheta (52. Cholewiak) - Exposito (52. Szczepan).
Żółte kartki - Stiglec, Pałaszewski.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL