Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław z nowym zawodnikiem poleciał do Turcji

Piłkarze Śląska Wrocław w piątek rano wylecieli na drugi obóz do Turcji. W samolocie znalazł się Anglik Tom Hateley, który przed wyjazdem podpisał z wrocławskim klubem kontrakt.

Piłkarze Śląska Wrocław w piątek rano wylecieli na drugi obóz do Turcji. W samolocie znalazł się Anglik Tom Hateley, który przed wyjazdem podpisał z wrocławskim klubem kontrakt.

Hateley przebywał w Śląsku na testach od początku okresy przygotowawczego. Był z drużyną na pierwszym zgrupowaniu w Turcji i właśnie tam przekonał do siebie trenera Stanislava Levy'ego.

Po powrocie do Wrocławia władze klubu miały cztery dni na uzgodnienie indywidualnej umowy, aby zdążyć przed wylotem zespołu na kolejny obóz. Udało się niemal w ostatniej chwili. Anglik będzie zawodnikiem Śląska do czerwca 2016 roku.

24-letni Hateley jest prawym obrońcą, ale z powodzeniem może grać również na pozycji defensywnego pomocnika. I pierwsze sparingi wskazują, że właśnie tam Levy będzie go ustawiał.

Reklama

Przed przyjściem do Śląska występował w angielskim Tranmere Rovers, a jeszcze wcześniej bronił barw szkockiego Montherwell.

Hateley pochodzi z piłkarskiej rodziny. Jego ojciec - Mark - to były reprezentant kraju (32 mecze, osiem goli) i zawodnik m.in. AC Milan i AS Monaco. Dziadek - Tony - bronił barw Liverpoolu, Chelsea Londyn czy Aston Vila.

Do Turcji poleciał z drużyną również Paweł Zieliński, który cały czas jest sprawdzany i nie jest jeszcze przesądzone, czy wiosną będzie grał w Śląsku.

W samolocie nie znaleźli się za to Mariusz Pawelec i Marcin Przybylski, którzy przechodzą rehabilitacje po kontuzjach. Brak tego pierwszego oznacza, że przynajmniej na początku rundy wiosennej nie będzie brany pod uwagę przy ustalaniu składu.

Śląsk w Turcji rozegra cztery sparingi. Pierwszym rywalem będzie mistrz Azerbejdżanu - Neftczi Baku, który po 18 kolejkach obecnego sezonu zajmuje trzecie miejsce w tabeli swojej ligi.

Poza tym wrocławianie zagrają z Czerno More Warna, rumuńskim Gaz Metan Medias oraz ukraińskim Illicziwiecem Mariupol. Do kraju wrócą 3 lutego.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL