Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław wziął Piotra Celebana

Nie grał od 4 kwietnia, jeśli trenował, to tylko z rezerwami Pogoni Szczecin. Piotr Celeban, bo o nim mowa, wrócił do Śląska Wrocław. Podpisał roczny kontrakt.

Celeban ostatnie dwa lata spędził w rumuńskim FC Vaslui, które nie przedłużyło z nim kontaktu.


Na krajowe warunki 29-letni Celeban jest solidnym obrońcą i dla Śląska będzie niesamowitym wzmocnieniem.

W minionym sezonie, w ekstraklasie Rumunii rozegrał 26 meczów i strzelił cztery gole.

W reprezentacji Polski Celeban rozegrał 10 spotkań.


W latach 2008-2012 Piotr rozegrał w Śląsku 153 spotkania i zdobył 18 bramek. Wraz z WKS-em świętował największe sukcesy sportowe w swojej karierze - zdobycie złotego i srebrnego medalu mistrzostw Polski oraz Pucharu Ekstraklasy. Po odejściu z WKS-u przez ostatnie dwa sezony był zawodnikiem rumuńskiego FC Vaslui, w którym rozegrał 56 spotkań i strzelił jedenaście bramek. W karierze rozegrał również 10 spotkań w reprezentacji narodowej. 

- Cieszę się bardzo, że tutaj wróciłem. Mam cudowne wspomnienia jeśli chodzi o Śląsk Wrocław i to, co z tym klubem osiągnąłem. Chcę, żeby Śląsk znów był wielki - zaznacza wracający do zespołu WKS-u obrońca, cytowany przez oficjalną stronę klubu. - Mam nadzieję, że szybko zostanę dobrze przyjęty przez drużynę, złapię wspólny język z innymi zawodnikami i będziemy mogli stworzyć grupę, która osiągnie sukces.

Z faktu pozyskania nowego obrońcy zadowolony jest również trener Tadeusz Pawłowski: - Bardzo się cieszę, że udało się nam sprowadzić do drużyny tak klasowego defensora. Jak już wcześniej mówiłem, nie chcieliśmy wykonywać nerwowych ruchów. Chcieliśmy ściągnąć do składu jedynie zawodników, którzy naprawdę mogą podnieść jakość naszej podstawowej jedenastki. Jestem bardzo zadowolony, że taki kierunek obrał klub i możemy ponownie powitać Piotrka przy Oporowskiej - dodaje dowodzący Śląskiem Wrocław.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL