• 6 .Zagłębie Lubin (22 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (20 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1-0 w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław pokonał Widzew Łódź 1-0 w meczu zamykającym 33. kolejkę T-Mobile Ekstraklasy. Goście, którzy jedyną bramkę stracili po wątpliwym rzucie karnym, na cztery serie przed zakończeniem sezonu wciąż tracą pięć punktów do bezpiecznej strefy.

Gospodarze prowadzenie mogli objąć już w ósmej minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego "główkował" Marco Paixao, ale Patryk Wolański zdołał odbić piłkę, a potem jeszcze uprzedził szarżującego Toma Hateleya, przypadkowo zostając trafionym przez rywala w głowę. Bramkarz Widzewa interwencję okupił lekkim urazem, ale po zabiegach lekarzy, mógł kontynuować grę.

Widzew przed wyborną szansą stanął w 21. minucie. Alex Bruno znalazł prostopadłym podaniem Eduardsa Visznakovsa, ten wpadł w pole karne, ale strzelił tuż obok słupka. Brazylijczyk trzymając się za głowę nie mógł uwierzyć, że jego kolega nie wykorzystał tej sytuacji.

W 34. minucie na uderzenie zdecydował się M. Paixao, ale nie trafił w światło bramki. Z kolei trzy minuty później napastnika Śląska w ostatniej chwili uprzedził Rafał Augustyniak, który zdjął mu piłkę z głowy tuż przed linią, po dośrodkowaniu Flavia Paixao.

Trzy minuty po przerwie Mariana Kelemena starał się zaskoczyć Mateusz Cetnarski, ale kapitan łodzian uderzył w środek bramki.

Ten sam piłkarz w 65. minucie spróbował zaskoczyć Słowaka strzałem z dystansu, jednak bramkarz Śląska sparował piłkę nad poprzeczkę.

Potem mieliśmy kontrowersyjną sytuację. W 68. minucie w polu karnym dryblował F. Paixao, nogę podstawił mu Augustyniak, ale prowadzący poniedziałkowe spotkanie Tomasz Musiał nie odgwizdał przewinienia.

Jeszcze większą kontrowersję mieliśmy w 86. minucie. Rezerwowy Sylwester Patejuk oddał strzał na bramkę Widzewa, który zablokował Krystian Nowak, a wracająca piłka trafiła w rękę podnoszącego się z murawy Jonathana de Amo Pereza. Sędzia tym razem nie miał wątpliwości i podyktował "jedenastkę, którą pewnym strzałem pod poprzeczkę wykorzystał M. Paixao. To 18. gol Portugalczyka w tym sezonie.

Widzew ogromną szansę na wyrównanie miał w 90. minucie. Z lewej strony dośrodkował Marcin Kaczmarek, a zamykający akcję E. Viszniakovs będąc w trudnej pozycji nie trafił z woleja do pustej bramki.

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź 1-0 (0-0)