Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

Śląsk Wrocław w Chorzowie bez Ćwielonga

Bez zawieszonego za kartki Piotra Ćwielonga przystąpi do sobotniego meczu piłkarskiej ekstraklasy z Ruchem w Chorzowie drużyna Śląska Wrocław. Spore szanse na debiut ma Adam Kokoszka. Na swoją szansę będzie musiał jeszcze poczekać Gabończyk Eric Mouloungui.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej trener mistrzów Polski Stanislav Levy przyznał, że mecz z Ruchem jest dla Śląska początkiem wyjątkowo trudnego tygodnia, w którym w odstępie zaledwie kilku dni wrocławian czekają trzy trudne spotkania.

"Zaczynamy z Ruchem, w środę mamy rewanż w Pucharze Polski z Flotą Świnoujście, a w niedzielę mecz z Podbeskidziem Bielsko-Biała. Teraz koncentrujemy się jednak na trudnym meczu w Chorzowie i bardzo chcielibyśmy zdobyć tam jakieś punkty" - mówił Levy.

Chorzowianie rundę wiosenną rozpoczęli od porażki 0-4 z Lechem Poznań, przed tygodniem wygrali z Widzewem Łódź 3-0, ale od 41. minuty grali z przewagą jednego zawodnika. "Widać, że od pierwszego meczu forma Ruchu idzie w górę. Pokazali to także w zremisowanym 2-2 spotkaniu Pucharu Polski z KGHM Zagłębiem Lubin. To że z Widzewem grali w przewadze, wcale nie oznacza, że łatwo było zdobyć im trzy bramki, a w sobotę będą chcieli raczej grać piłką niż skupiać się na stałych fragmentach gry"- dodał trener.

Reklama

W meczu z Ruchem w zespole mistrza Polski zabraknie pauzującego za kartki Ćwielonga. Niewielkie szanse na występ ma pozyskany w ostatnich czasie Mouloungui, który z zespołem trenuje dopiero od dwóch dni.

"Decyzja o tym, czy zostanie włączony do meczowej "18" zapadnie dopiero po ostatnim treningu. Z pierwszych obserwacji widać, że bardzo dobrze czuje piłkę, ale ma braki kondycyjne. Nie jest to nic niezwykłego, bo po kontuzji ćwiczy dopiero od dwóch tygodni. Musi także zapoznać się z drużyną" - tłumaczył Levy.

Większe szanse na debiut w barwach Śląska ma z kolei Kokoszka, który z drużyną trenuje już od tygodnia. "Jest możliwość, że się pojawi. Rozważamy włączenie go do pierwszej jedenastki, ale rozstrzygnięcie w tej kwestii jeszcze nie zapadło. Wszystko wyjaśni się po ostatnim, przedmeczowym treningu" - dodał szkoleniowiec.

Początek sobotniego spotkania zaplanowano na godz. 15.45.

Wyniki, terminarz i tabela T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama