Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (38 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (29 pkt.)
  • 5 .Radomiak (28 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (24 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (24 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (24 pkt.)

Śląsk Wrocław. Trener Viteżslav Laviczka: Sezon się nie skończył

Śląsk Wrocław ma pewne miejsce w górnej ósemce Ekstraklasy po zasadniczej części sezonu, ale trener Viteżslav Laviczka zapewnił, że jego piłkarze będą walczyć dalej. - Sezon się nie skończył. Chcemy pokonać ŁKS i być w pierwszej czwórce, aby mieć więcej spotkań u siebie - dodał.

Śląsk wygrywając w ostatniej kolejce z Wisłą w Płocku 2-1 zapewnił sobie miejsce w górnej ósemce i tym samym zrealizował przedsezonowy cel. Trener Laviczka przyznał, że po ostatnim gwizdku była w zespole duża radość. 

- To była radość zawodników, ale też całego sztabu szkoleniowego. Miejsce w pierwszej ósemce jest taką oceną pracy wszystkich w klubie - od piłkarzy, trenerów po wszystkich pracowników. Wykonaliśmy dobrą pracę, ale sezon się nie kończy. Teraz wyzwaniem są dla nas kolejne punkty i zapewnienie sobie miejsca w czwórce, aby grać więcej meczów u siebie - skomentował trener Śląska.

Reklama

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wrocławianie podejmą ostatni w tabeli ŁKS. Czeski szkoleniowiec nie uważa jednak, że będzie to łatwe spotkanie.

- ŁKS ma swoje problemy, ale to zespół, który gra piłką. To piłkarska drużyna. Walczą w każdym meczu i nie oddają łatwo punktów. Musimy się dobrze przygotować, nikogo nie lekceważyć i zagrać na maksa, tak jak z Wisłą Płock - podkreślił czeski szkoleniowiec.

Pod znakiem zapytania w meczu z ŁKS stoją występy Urugwajczyka Guillermo Cotugno, Serba Filipo Markovicia i Czarnogórca Filipa Raiczevicia.

- Sytuacja z Markoviciem w meczu z Wisłą wyglądała poważnie, ale okazało się, że to tylko skurcz. Nie jest kontuzjowany, ale czy zagra, tego jeszcze nie wiem. Cotugno natomiast miał wykonane dokładne badania i czekamy na wyniki. Mamy jeszcze czas na podjęcie decyzji, kto zagra - powiedział Laviczka.

Na zakończenie konferencji trener odniósł się krótko do swojej przyszłości w Śląsku i przedłużenia kontraktu.

- Będzie spotkanie z prezesem i dyrektorem sportowym i wtedy zapadnie decyzja. Teraz mogę powiedzieć, że jestem zadowolony z tego, jakie mam warunki pracy w Śląsku. Ale finalna decyzja zapadnie później. Teraz liczy się mecz z ŁKS, który chcemy wygrać - powiedział.

Śląsk na kolejkę przed końcem sezonu zasadniczego zajmuje trzecie miejsce i ma 14 punktów straty do prowadzącej Legii Warszawa. Nad piątą Cracovią ma natomiast tylko jeden przewagi.

Początek meczu Śląsk - ŁKS w niedzielę o godz. 18.

marw/ cegl/

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę PKO Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy