Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław. Trener Laviczka zostaje w klubie z nową umową

Czeski trener Viteżslav Laviczka przedłużył umowę z grającym w piłkarskiej ekstraklasie Śląskiem Wrocław do czerwca 2022 roku. "To nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą" - powiedział prezes klubu z Dolnego Śląska Piotr Waśniewski.

Laviczka trafił do klubu z Oporowskiej w styczniu 2019 roku i za zadanie miał uratować ekstraklasę dla Wrocławia. Chociaż w pewnym momencie wydawało się, że to się nie uda, Śląsk się wybronił i zakończył sezon na 12. miejscu. W trwających rozgrywkach zespół miał iść w górę i zająć miejsce w górnej ósemce. I to też zostało wykonane, bo po 30. kolejkach zielono-biało-czerwoni zajmują trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W poniedziałek klub poinformował, że umowa z Laviczką została przedłużona o kolejne dwa lata.

Reklama

Prezes Waśniewski po podpisaniu nowego kontraktu zwrócił uwagę nie tylko na dużą fachowość Laviczki.

"Po jego półtorarocznym pobycie w naszym klubie śmiało możemy powiedzieć, że potwierdziły się również informacje, które wcześniej słyszeliśmy na jego temat: to nie tylko profesjonalista, ale także człowiek z dużą klasą, który darzy szacunkiem każdą osobę, z którą przychodzi mu pracować" - dodał.

Śląsk do prowadzącej w tabeli Legii Warszawa traci 11 punktów a do drugiego Piasta Gliwice cztery. Laviczka stwierdził, że jest zadowolony z postępu, jaki uczynił zespół.

"Poznałem dobrze klub, jego historię, ludzi w nim pracujących i chciałbym dalej być jego częścią. Moja filozofia pracy się nie zmienia - chcemy dalej się rozwijać i osiągać założone cele, a jest to możliwe wyłącznie dzięki zaangażowaniu i wspólnej pracy całego sztabu szkoleniowego, zawodników, wszystkich pracowników klubu oraz kibiców" - podkreślił.

W pierwszym meczu kolejnej fazy rozgrywek Śląsk zmierzy się na wyjeździe z Legią (niedziela, godz. 17.30).

marw/ co/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL