Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław. Tadeusz Pawłowski: Musimy w końcu zacząć strzelać

Śląsk Wrocław w trzech ostatnich meczach na własnym stadionie nie strzelił gola, mimo iż miał dużo bramkowych sytuacji. "Musimy w końcu zacząć strzelać. Na razie piłki latają wszędzie, tylko nie do sieci" - powiedział trener Tadeusz Pawłowski.


Piłkarze Śląska w trzech ostatnich meczach na własnym stadionie nie strzelili gola. W spotkaniach z Lechem Poznań, Pogonią Szczecin i Wisłą Kraków byli stroną przeważającą, stwarzali sobie sytuacje bramkowe, w tym także stuprocentowe, ale zamiast do siatki trafiali w słupki, poprzeczki lub w bramkarza rywali.

Trener Pawłowski w rozmowie z PAP przyznał, że w sztabie szukają sposobu, aby w końcu Śląsk zaczął strzelać na Stadionie Wrocław. "Szukamy i sięgamy do różnych metod. Konsultowałem się też już z psychologiem. Pracujemy nad tym na treningach, ale jasne jest, że trening to trening, a mecz to mecz. Arek Piech, Marcin Robak już strzelali przecież te gole, czy nawet Daniel Szczepan w swoim poprzednim klubie, muszą więc w końcu zacząć trafiać też teraz. Jestem przekonany, że to tylko kwestia czasu" - dodał szkoleniowiec.

Robak w poprzednim sezonie strzelił dla Śląska 19 goli, a Piech dziesięć. W trwających rozgrywkach ten pierwszy ma na razie trzy trafienia na koncie, a drugi - zero. Pawłowski w przeszłości sam był wybitnym strzelcem (85 goli dla Śląska) i wie z doświadczenia, że niewykorzystane sytuacje powodują, że zawodnik sam na siebie wywiera dodatkową presję, a to sprawia, że jeszcze trudniej się przełamać.

"Piłkarz sam się nakręca. Dlatego w rozmowach z zawodnikami mówimy im, że muszą być pewni siebie, pewni tego, co robią. I chodzi nie tylko o sytuacje bramkowe, ale także o grę w defensywie. Kiedy się zawodnik znajduje w sytuacji bramkowej, musi w ułamku sekundy podjąć decyzję jak strzelić i musi to być dobra decyzja. Kiedy się przełamią, nabiorą tego automatyzmu i kolejne gole przyjdą same. Na razie jednak piłki latają wszędzie tylko nie do sieci" - skomentował Pawłowski.

W meczach z Lechem, Pogonią i Wisłą wrocławianie zdobyli tylko punkt, a gdyby wykorzystali wypracowane sytuacje bramkowe, powinni mieć dziewięć. Śląsk ma sześć oczek po siedmiu kolejkach i jest 13.

"Wyszło mi, że uciekło nam dziewięć punktów w sumie, bo jeszcze okradziono nas w Gdańsku. W żadnym z tych meczów nie byliśmy słabsi, a nawet byliśmy stroną dominującą. Ale musimy patrzeć do przodu. Przebudowujemy drużynę, to jest proces, i potrzeba nam czasu, aby to wszystko funkcjonowało tak, jak chcemy" - podsumował Pawłowski.

Po przerwie na mecze reprezentacji Śląsk w lidze zmierzy się w derbowym pojedynku z KGHM Zagłębiem Lubin.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama