Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Śląsk Wrocław poleci na sparing do Lublina

Piłkarze ekstraklasowego Śląska Wrocław na sobotni mecz sparingowy z trzecioligowym Motorem w Lublinie polecą samolotem. - Taki był nasz warunek i organizator spotkania się na to zgodził - poinformował rzecznik klubu z Dolnego Śląska Michał Mazur.

Śląsk miał w Lublinie zagrać już latem w turnieju razem z AS Monaco, Szachtarem Donieck i Hannoverem 96. Ze względu na udział w europejskich pucharach wrocławianie ostatecznie jednak na Arenie Lublin się wtedy nie pojawili. Teraz zespół trenera Tadeusza Pawłowskiego dostał zaproszenie na 65-lecie istnienia miejscowego Motoru.

Rzecznik Śląska powiedział, że wrocławski klub wykorzystując przerwę w ligowych rozgrywkach na mecze reprezentacji, zgodził się na przyjazd do Lublina, ale postawił dwa warunki.

- Pierwszym było zapewnienie szybkiego transportu. Chodziło o to, aby podróż nie zakłóciła przygotowań do kolejnych meczów w ekstraklasie. Drugim było wystawienie podczas meczu stoiska z naszymi klubowymi gadżetami. Organizatorzy meczu przystali na to - dodał.

Reklama

Mazur dalej zdradził, że w zaproszeniu Śląska ważną rolę odegrały nie tylko aspekty sportowe, ale także kwestie kibicowskie. Fani z Wrocławia od lat żyją w tak zwanej zgodzie z tymi z Lublina, co ma zapewnić świetną atmosferę podczas meczu na trybunach.

- Na mecz zespół poleci w sobotę i zaraz po spotkaniu wieczorem wróci do Wrocławia. W Polsce chyba nie zdarzają się często takie sytuacje, jeżeli chodzi o mecze sparingowe. Wszelkie koszty podróży samolotem pokrywa organizator meczu. My mamy zagrać w najsilniejszym składzie i trener Pawłowski zapewnia, że zagramy - podsumował Mazur.

Ostatni raz Śląsk w Lublinie zagrał w maju 2008 roku w ówczesnej drugiej lidze. Wrocławianie wygrali wtedy 1-0.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne