Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin. Tadeusz Pawłowski: Rewolucji w składzie nie będzie

​Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski przed meczem z Pogonią Szczecin w 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zapowiedział, że ma pomysł, jak rozegrać to spotkanie, aby wygrać.

​Trener Śląska Wrocław Tadeusz Pawłowski przed meczem z Pogonią Szczecin w 5. kolejce piłkarskiej ekstraklasy zapowiedział, że ma pomysł, jak rozegrać to spotkanie, aby wygrać.


Nastroje w klubie z Wrocławia z kolejki na kolejkę są coraz gorsze. Śląsk zaczął sezon od zwycięstwa z Cracovią (3-1), później był remis z Lechią w Gdańsku (1-1), a następnie dwie porażki - z Lechem Poznań (0-1) i Koroną Kielce (1-2). W tym ostatnim spotkaniu trener Pawłowski dokonał kilku zmian w podstawowym składzie, ale, jak wyjaśnił, wynikało to w dużej mierze z kontuzji zawodników.

- Uraz wykluczył Picha, który jest już teraz gotowy. Na Dankowskiego nie postawiliśmy od pierwszej minuty, bo nie chciałem, aby wypadł na dłużej z gry. Zrotowałem Robaka z Piechem, bo wiedziałem, że w Kielcach będzie mecz "na scyzoryki", a Marcin bardziej się do takiej gry nadaje - dodał szkoleniowiec.

Reklama

W poniedziałek wrocławianie będą mieli okazję przerwać złą serię w meczu z Pogonią, która na razie zamyka ligową tabelę z zaledwie jednym punktem na koncie. Pawłowski na konferencji przed tym spotkaniem przyznał, że ma pomysł na grę swojego zespołu, aby zwyciężyć.

- Nie mogę teraz zdradzić, jak chcę zagrać z Pogonią. Zobaczycie to państwo w poniedziałek. Jestem trenerem, który stara się nie robić rewolucji w składzie i żadnej rewolucji nie będzie. Operuję raczej stabilnym składem. Rewolucje to mogą być w tytułach gazet - zauważył.

W poniedziałek na pewno w zespole Śląska zabraknie Augusto, który po meczu z Koroną musiał nosić gorset ortopedyczny i dopiero może w przyszłym tygodniu zacznie biegać. Poza grą jest również Dorde Czotra i Łukasz Broź, który od podpisania kontraktu z wrocławianami jeszcze ani razu nie znalazł się w kadrze meczowej.

- Śląsk będzie grał nierówno, bo jest w przebudowie. Dodatkowo musimy rotować składem ze względu na kontuzje. Chciałbym, aby była większa stabilizacja, abyśmy grali ustawieniem z końca poprzedniego sezonu, ale trochę nam się to posypało. Młodzi gracze z pierwszej ligi, którzy dołączyli do nas latem, nie staną się od razu wiodącymi postaciami. Rotujemy i jak najwięcej pracujemy - wyjaśnił Pawłowski.

Analizując rywala trener Śląska przyznał, że nie jest to zespół na ostatnie miejsce w lidze. - Pogoń ma dobrych piłkarzy, ogranych, ale wyraźnie nie trafili z formą na pierwsze spotkania w lidze. Może teraz będą szli do góry? Spodziewam się, że w poniedziałek nie będą czekać, tylko będą chcieli grać w piłkę - podsumował szkoleniowiec wrocławian.

Początek meczu Śląsk - Pogoń w poniedziałek o godz. 18.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Ranking Ekstraklasy - sprawdź!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL