• 6 .Śląsk Wrocław (35 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (33 pkt.)
  • 8 .Warta Poznań (33 pkt.)

Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin 2-1 w meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy

Po znakomitej końcówce pierwszej części gry Śląsk pokonał Pogoń 2-1. Niewątpliwym bohaterem ekipy z Wrocławia był Erik Exposito, który zdobył kluczowe dwie bramki.

Zobacz zapis relacji na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Pogoń Szczecin

Piłkarze Pogoni Szczecin po porażce w meczu z Wisłą Kraków pilnie potrzebowali punktów, aby dotrzymać tempa liderującej Legii. Gracze stołecznej drużyny spisują się ostatnio przyzwoicie i wygrali w obecnej kolejce z Górnikiem Zabrze.

Choć pierwsza część gry długimi momentami nie mogła się podobać, to zdecydowanie przeważała w niej Pogoń. Goście dzisiejszego starcia wyszli na prowadzenie już w 12. minucie spotkania.

Michał Kucharczyk świetnie posłał piłkę po rzucie rożnym w pole karne, a tam najlepiej odnalazł się Jakub Bartkowski. Defensor Pogoni zgubił asystę obrony Śląska i niepilnowany oddał strzał głową, po którym piłka znalazła drogę do bramki.

Goście optycznie dominowali i mogli to potwierdzić w 34. minucie. Aktywny w tym spotkaniu Kacper Kozłowski oddał strzał z okolicy 14. metra, piłka odbiła się od Alexandra Gorgona i minimalnie minęła słupek.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Niewykorzystana okazja zemściła się błyskawicznie i... bardzo dotkliwie. W końcówce pierwszej części gry za odrabianie strat wzięli się bowiem zawodnicy Śląska i doprowadzili do wyrównania w 44. minucie.

Dino Sztiglec posłał futbolówkę w pole karne, a niepotrzebnie z bramki wyszedł Dante Stipica. Błąd golkipera wykorzystał atakujący Śląska Erik Exposito i głową umieścił futbolówkę w siatce.

Hiszpan wykazał się również czujnością w doliczonym czasie pierwszej połowy. Po wrzucie piłki z autu przez Guillermo Cotugna, strzał oddał Mathieu Scalet. Jego próbę zablokował Benedikt Zech i futbolówka trafiła do Exposito, którzy momentalnie huknął i dopełnił formalności.

Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy

Druga część gry również zaczęła się bardzo spokojnie i na pierwszą groźniejszą akcję po przerwie musieliśmy poczekać do 66. minuty spotkania. Po efektownej wymianie podań, na piłkę nabiegł Kucharczyk i zdołał oddać strzał, lecz pewnie interweniował Matusz Putnocky.

Z każdą kolejną minutą coraz bardziej wzrastała przewaga Pogoni. Kamil Drygas wpadł w pole karne i oddał strzał, jednak pędząca piłka odbiła się jedynie od poprzeczki. Goście atakowali, ale w ich poczynaniach zdecydowanie brakowało skuteczności.

Jak przed przerwą tak i w drugiej połowie Śląsk był bliski bramki w doliczonym czasie gry. Akcję ekipy z Wrocławia napędził Exposito i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Na futbolówkę nabiegł Robert Pich, lecz uderzył bardzo słabo i pewnie interweniował Stipica.

Benedikt Zech
21′ Mariusz Pawelec
Damian Dąbrowski
75′ Waldemar Sobota
Alexander Gorgon67′
38′ 46′ Mateusz Praszelik
Kacper Kozłowski67′
Robert Pich
Michał Kucharczyk
 44′, 45′ Erik Alexander Exposito Hernandez