Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław. Petr Schwarz wzmacnia zespół.

Petr Schwarz został nowym graczem Śląska Wrocław. Pomocnik podpisał z klubem dwuletnią umowę.

Kibice w Polsce doskonale znają Schwarza z gry w Rakowie, w którym występował od 2018 roku. Z zespołem z Częstochowy Czech wywalczył awans do ekstraklasy, a w zakończonym w weekend sezonie sięgnął po Puchar Polski i wicemistrzostwo kraju.

"Petr to wszechstronny pomocnik, który w naszej lidze wypracował sobie bardzo solidną markę. Jestem przekonany, że będzie stanowił duże wzmocnienie naszego zespołu i pomoże nam walczyć o jak najwyższe cele" - powiedział dyrektor sportowy Śląska Dariusz Sztylka.

Sam zawodnik przyznał, że miał oferty z kilku klubów, ale od początku na pierwszym miejscu był klub ze stolicy Dolnego Śląska.

Reklama

"Bardzo dobrze czuję się w Polsce, natomiast doszedłem również do wniosku, że chcę postawić kolejny krok w mojej karierze. To przemyślana decyzja" - dodał.

Schwarz jest pierwszym zawodnikiem pozyskanym przez Śląsk przed nowym sezonem. Z Wrocławiem natomiast po niedzielnym meczu pożegnali się Hiszpan Israel Puerto, Urugwajczyk Guillermo Cotugno oraz Francuz Mathieu Scalet. Z wypożyczenia do Rakowa wróci także Maciej Wilusz.Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL