• 6 .Warta Poznań (1 pkt.)
  • 7 .Bruk-Bet Termalica (1 pkt.)
  • 8 .Cracovia (1 pkt.)

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk 1-2 w 37. kolejce Ekstraklasy.

W 37. kolejce PKO Ekstraklasy PKO Ekstraklasy Lechia Gdańsk pokonała Śląsk Wrocław 2-1. Dzięki temu to gdańszczanie kończą sezon na czwartym miejscu.

Relacja na żywo z meczu Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław

Relacja na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk na urządzenia mobilne

Pierwszy kwadrans należał do Lechii. To właśnie gdańszczanie pierwsi zdobyli bramkę. W 17. minucie, po koronkowej akcji, precyzyjnym strzałem popisał się Omran Haydary.

Śląsk wyrównał już dwie minuty później. Z woleja celnie uderzył Krzysztof Mączyński.

Od tego czasu gospodarze przeważali. Mogli zdobyć kolejne bramki. Byli tego blisko w końcówce pierwszej połowy. Filip Marković trafił jednak w poprzeczkę, a Erik Exposito, bo pięknym strzale z dystansu obił słupek i do przerwy był remis.

Drugą połowę też lepiej zaczęła Lechia i w 56. minucie objęła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę głową próbował wybijać Mark Tamas. Zrobił to jednak tak niefortunnie, że umieścił piłkę we własnej bramce.

Po strzeleniu gola Lechia się cofnęła. Oddała inicjatywę rywalom. Ci jednak nie potrafili z tego skorzystać. Mieli kilka dobrych sytuacji, ale byli nieskuteczni.

Najwięcej zagrożenia pod bramką stwarzał Erik Exposito, ale albo koledzy źle mu dogrywali, albo sam marnował sytuacje.

W efekcie Lechia pewnie utrzymała prowadzenie i przeskoczyła w tabeli Śląsk. Wskoczyła na czwarte miejsce, o dwa punkty wyprzedzając dzisiejszych rywali.