• 6 .Zagłębie Lubin (7 pkt.)
  • 7 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 8 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)

Śląsk Wrocław - Lech Poznań 3-3 w 3. kolejce Ekstraklasy

Co to był za mecz! Śląsk Wrocław zremisował z Lechem Poznań 3-3, a wynik spotkania mógł być wyższy.

Zobacz zapis relacji z meczu Śląsk Wrocław - Lech Poznań

Spotkanie pomiędzy Śląskiem Wrocław a Lechem Poznań było hitem 3. kolejki i piłkarze nie dawali nam o tym zapomnieć. Pierwsza bramka w meczu padła już w 7. minucie. Jakub Moder zagrał do Michała Skórasia, a ten wrzucił piłkę w pole karne. Tam najlepiej odnalazł się Pedro Tiba i sprytnie trącił futbolówkę. Dopadł do niej Mikael Ishak i dopełnił formalności.

Tempo gry było bardzo wysokie i Śląsk odpowiedział już po chwili. Waldemar Sobota dograł futbolówkę z rzutu rożnego, a Piotr Celeban efektownym uderzeniem głową umieścił ją w siatce. Gospodarze dołożyli kolejne trafienie po zaledwie kilku minutach. Z najbliżej odległości futbolówkę do bramki trącił Mathieu Scalet. Sędzia początkowo uznał gola, jednak interweniował system VAR. Decyzja nie została zmieniona i młody napastnik Śląska mógł celebrować zdobytego gola.

Piłkarze nie zwalniali ani na chwilę. W 28. minucie meczu po zamieszaniu w polu karnym piłkę otrzymał Ishak i wstrzelił ją w kierunku bramki. Dobrze nabiegł na nią Dani Ramirez i dopełnił formalności. Lech poszedł za ciosem i po chwili podwyższył wynik spotkania. Tiba otrzymał dobre podanie, popędził w pole karne i zagrał wzdłuż linii bramkowej. Pod bramką Śląska najlepiej zachował się Ishak i wbił futbolówkę do bramki.

Drugą część gry o wiele lepiej rozpoczęła się dla graczy Śląska. Tymoteusz Puchacz faulował w polu karnym aktywnego dziś Lubambo Musondę. Sędzia wskazał na "jedenastkę", a stały fragment na gola zamienił Robert Pich. Przed wykorzystaniem karnego, pomocnika Śląska prowokował Filip Bednarek, jednak Słowak pewnie uderzył w środek bramki i pokonał golkipera Lecha.

Tuż przed zakończeniem meczu bliski zdobycia kolejnego gola był Ishak. Jan Sykora zagrał piłkę w pole karne z bocznej strefy boiska. Świetnie nabiegł na nią szwedzki napastnik i oddał strzał, po którym futbolówka odbiła się od poprzeczki.

Filip Bednarek
 12′ Piotr Celeban
Alan Czerwiński
Israel Puerto
Đorđe Crnomarković82′
Wojciech Golla
Thomas Rogne
68′ Mariusz Pawelec
Tymoteusz Puchacz
71′ Mateusz Praszelik
Michał Skóraś71′
Jakub Łabojko
Jakub Moder
84′ Lubambo Musonda
Daniel Ramirez Fernandez  28′ 82′
66′ Waldemar Sobota
Pedro Tiba
 52′ (k.) Robert Pich
Jakub Kamiński
 17′ 83′ Mathieu Scalet
Mikael Ishak  7′, 32′
Michał Szromnik
Marko Malenica
Márk Tamás
Tomasz Dejewski82′
68′ 72′ Dino Sztiglec
Wołodymyr Kostewycz
83′ Przemysław Bargiel
Karlo Muhar
84′ Rafał Makowski
Filip Marchwiński82′
Adrian Łyszczarz
Jan Sykora71′
Bartosz Boruń
Mohammed Awaed
Maciej Pałaszewski

71′ Piotr Samiec-Talar

Dowiedz się więcej na temat: Śląsk Wrocław | Lech Poznań | PKO Ekstraklasa