Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 8 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)

Śląsk Wrocław. Laviczka: Nasze podejście się nie zmienia

​Trener Śląska Wrocław Vitezslav Laviczka przyznał, że niedzielnego spotkania z Legią w Warszawie nie traktuje wyjątkowo. - Legia ma bardzo dobrych zawodników, ale tak jak to było wcześniej, będziemy chcieli wygrać. Nasze podejście się nie zmienia - dodał.

Śląsk rywalizację w grupie mistrzowskiej rozpocznie od teoretycznie najtrudniejszego spotkania, bo zmierzy się z liderem tabeli na wyjeździe. Trener wrocławian przyznał jednak, że nie podchodzi do tego pojedynku w ten sposób.

- Każdy mecz dla nas to w tej chwili jak finał. Pierwszy gramy z Legią, która ma bardzo dobrych zawodników, ale tak jak to było wcześniej, będziemy chcieli wygrać. Nasze podejście się nie zmienia. To rywal z dużą jakością, darzymy go szacunkiem, ale my każdy mecz chcemy wygrać i to samo będziemy chcieli zrobić w Warszawie - dodał Czech.

Reklama

Niedzielny mecz będzie okazją do spotkania z Mateuszem Cholewiakiem, który jeszcze jesienią bronił barw Śląska. Laviczka bardzo chwalił swojego byłego podopiecznego.

- Mateusz wykonał bardzo dobrą pracę w Śląsku. Na pewno dla niego będzie to wyjątkowy mecz, ale dla nas też. On nas zna, ale my na każde spotkanie szykujemy jakieś inne założenia taktyczne, inne rozwiązania stałych fragmentów gry - skomentował trener Śląska.

W ostatniej kolejce sezonu zasadniczego wrocławianie efektownie ograli u siebie ŁKS Łódź aż 4-0, a Legia przegrała na wyjeździe z Górnikiem Zabrze 0-2. Laviczka przyznał, że to spotkanie dostarczyło mu dużo materiału do analizy przed niedzielą.

- Ten mecz pokazał, jak blisko siebie jakościowo są zespoły w Ekstraklasie. Legia przegrała, ale jest konsekwentna w swojej grze i nie zmieniło to mojego zdania, że ten zespół ma jakość. Na pewno będą chcieli teraz za wszelką cenę wygrać, zwłaszcza że grają u siebie. Dla nas to będzie wyzwanie, ale jestem pewien, że będziemy dobrze przygotowani. Mecz Legii z Górnikiem dostarczył nam jeszcze dodatkowych informacji, które wykorzystamy - dopowiedział.

W sezonie zasadniczym Śląsk zremisował w Warszawie 0-0, ale u siebie później przegrał 0-3. Przy stanie 0-0 rzutu karnego dla wrocławian nie wykorzystał wówczas Robert Pich.

Początek spotkania w niedzielę o godz. 17.30.

marw/ krys/

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama