Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (18 pkt.)
  • 2 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (16 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 6 .Raków Częstochowa (14 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (12 pkt.)
  • 8 .Cracovia (12 pkt.)

Śląsk Wrocław. Laviczka: Najważniejszy będzie charakter

Przed meczami w grupie spadkowej trener Śląska Wrocław Vitezslav Laviczka przyznał, że jego zespół czeka ciężka walka w każdym pojedynku. "Najważniejszy będzie charakter" - dodał. W poniedziałek Wojskowi zmierzą się w Kielcach z Koroną.

W trzech ostatnich meczach sezonu zasadniczego Śląsk nie strzelił ani jednego gola i zdobył zaledwie punkt. Wrocławianie nie są w strefie spadkowej, ale mają nad nią zaledwie dwa punkty przewagi i na Oporowskiej nastroje są minorowe. Nie chodzi tylko o to, że zespół nie ma wyników, ale o styl gry, który nie napawa optymizmem w kontekście walko o utrzymanie.

"Zdajemy sobie sprawę, że nasze ostatnie spotkania nie były dobre i nie notowaliśmy zadowalających wyników. Odbyliśmy rozmowy z drużyną, dyrektorem sportowym oraz zarządem i wszyscy jesteśmy świadomi, że w naszej sytuacji każdy nawet najmniejszy element ma znaczenie i może okazać się decydujący w kontekście nadchodzących meczów" - przyznał trener Laviczka.

Reklama

Wojskowi byli niemal pewni, że w grupie spadkowej rozegrają u siebie cztery mecze, ale porażka z Górnikiem Zabrze i remis Miedzi Legnica z Arką w Gdyni sprawiły, że zsunęli się w tabeli na 13. miejsce i mają na swoim stadionie tylko trzy pojedynki. Trener Laviczka zwrócił uwagę, że nie ma to aż tak wielkiego znaczenia, bo każdy mecz będzie oznaczać ostrą walkę.

"W rundzie finałowej najważniejszy będzie charakter. Czekające nas mecze o utrzymanie oznaczają walkę o każdy punkt. Niezależnie od tego, czy zagramy w domu, czy na wyjeździe. Musimy być przygotowani na to mentalnie. W tych spotkaniach przede wszystkim liczył się będzie charakter każdego zawodnika w zespole" - dodał.

Po kontuzji Mateusza Radeckiego Śląsk dużo stracił na sile ofensywnej. Czeski trener szuka optymalnego ustawienia i w każdym z ostatnich spotkań wrocławianie wychodzili w innym ustawieniu. W Kielcach w poniedziałek, w porównaniu z ostatnim spotkaniem z Górnikiem, również może dojść do zmian.

"Pozostał miesiąc do końca rozgrywek i te siedem ostatnich spotkań rozgrywanych jest w krótkich odstępach. To stanowi pewne wyzwanie, ale mam nadzieję, że nie pojawią się kontuzje, a nasi zawodnicy będą optymalnie przygotowani. Głęboko też wierzę, że nasi kibice będą przy nas, a ich wsparcie z trybun będzie ważne dla całego zespołu" - podsumował szkoleniowiec.

W rundzie zasadniczej Śląsk przegrał w Kielcach z Koroną 1-2. Początek meczu w poniedziałek o godz. 18.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, terminarz, strzelcy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama