Reklama

Reklama

Śląsk Wrocław. Krzysztof Mączyński już po zabiegu

Kapitan piłkarskiego Śląska Wrocław Krzysztof Mączyński musiał poddać się zabiegowi oczyszczenia torebki stawu kolanowego. Zawodnik będzie musiał pauzować przynajmniej trzy, cztery tygodnie.

Mączyński urazu nabawił się podczas zgrupowania Śląska w Turcji. Kapitan wrocławian nie wystąpił w żadnym z trzech sparingów, a klub informował, że dopiero po powrocie do Polski i dokładnych badaniach okaże się, na ile kontuzja jest poważna.

Jeszcze przed meczem ze Stalą Mielec nie było żadnych oficjalnych informacji, ale już w środę klub z Dolnego Śląska poinformował, że uraz nie jest bardzo poważny, ale zawodnik musiał poddać się zabiegowi.

"Badania wykazały, że nie doszło do uszkodzeń więzadeł krzyżowych ani pobocznych stawu kolanowego. Dalsza diagnostyka potwierdziła jednak konieczność przeprowadzenia mało inwazyjnego zabiegu, który pozwoli uniknąć ryzyka pogłębienia się urazu wraz ze zwiększaniem obciążeń treningowych" - można przeczytać w komunikacie.

Reklama

Trwający sezon nie jest szczęśliwy dla 33-letniego pomocnika. Z powodu kontuzji pierwszy mecz rozegrał dopiero w szóstej kolejce, a w ostatnim jesiennym spotkaniu z Wartą Poznań musiał zejść z boiska w przerwie a powodem ponownie był uraz. W sumie kapitan Śląska rozegrał 10 meczów.

Wrocławianie po 15 kolejkach zajmują w ligowej tabeli czwarte miejsce. W najbliższej kolejce zmierzą się na wyjeździe z Piastem Gliwice (6 lutego, godz. 15).

marw/ krys/


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy