• 6 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 7 .Śląsk Wrocław (14 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1-0 w meczu 8. kolejki Ekstraklasy

Śląsk Wrocław pokonał 1-0 Jagiellonię Białystok w meczu 8. kolejki Ekstraklasy i przeskoczył swojego dzisiejszego rywala w tabeli. Bramka padła po koszmarnym błędzie Bartosza Bidy.

Kibice, którzy po zakończeniu El Clasico zdecydowali się przenieść swoją uwagę na starcie Śląska z Jagiellonią początkowo nie mogli być zadowoleni. Obie drużyny bardzo spokojnie weszły w to spotkanie i nie licząc próby Jesusa Imaza z 25. minuty, na więcej emocji musieliśmy poczekać niemal do samej końcówki pierwszej części gry.

W 43. minucie przed znakomitą szansą na zdobycie gola stanął Bartosz Bida. Piłkarz Jagielloni zgarnął piłkę po serii nieudanych interwencji zawodników Śląska i momentalnie oddał strzał. Pędząca futbolówka została jednak zatrzymana przez Matusza Putnocky'ego. Młodzieżowiec mógł zachować się lepiej w tej sytuacji.

Mając na uwadze przebieg pierwszej połowy, Śląsk błyskawicznie odpowiedział. Kilka chwil później Krzysztof Mączyński dośrodkował piłkę w pole karne, a tam głową uderzył ją Piotr Celeban. Próba defensora Śląska była udana, lecz bardzo dobrą interwencją popisał się Damian Węglarz.

Golkiper ekipy przyjezdnych zachował czujność do samego końca i przed gwizdkiem sędziego przetrwał napór Śląska, dwukrotnie interweniując.

Gol, który przesądził o wyniku meczu, padł na początku drugiej połowy. Fatalnie zachował się Bartosz Bida, który stracił piłkę na własnej połowie i Mateusz Praszelik pognał na bramkę rywala. Mógł jeszcze podawać do Erika Exposito, ale zdecydował się samemu zakończyć akcję. Udało mu się to w stu procentach.

Jagiellonia próbowała zepchnąć Śląska do defensywy, ale nie miała argumentów, by przebić się przez wrocławski mur. Nie stworzyła sobie właściwie żadnej dogodnej okazji do zdobycia wyrównującej bramki i już od dawna jej ofensywna gra pozostawia wiele do życzenia.

Śląsk wyprzedził Jagiellonię w tabeli, awansując na czwartą pozycję. Jagiellonia jest szósta.

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0)

Bramka: 1-0 Mateusz Praszelik (48.).

Żółta kartka - Śląsk Wrocław: Dino Stiglec, Jagiellonia Białystok: Bogdan Tiru.

Sędzia: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Mecz bez udziału publiczności.

Żółtą kartką został upomniany także trener Jagiellonii Białystok Bogdan Zając.

Śląsk Wrocław: Matus Putnocky - Piotr Celeban, Wojciech Golla, Israel Puerto, Dino Stiglec - Lubambo Musonda (73. Przemysław Pawłowski), Krzysztof Mączyński, Maciej Pałaszewski (90. Rafał Makowski), Marcel Zylla (41. Mateusz Praszelik), Robert Pich - Erik Exposito (73. Fabian Piasecki).

Jagiellonia Białystok: Damian Węglarz - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru (84. Błażej Augustyn), Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson - Maciej Makuszewski (66. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Jesus Imaz, Kris Twardek (84. Mateusz Wyjadłowski) - Bartosz Bida (66. Fernan Lopez).

Po meczu Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok 1-0 (0-0) powiedzieli:

Bogdan Zając (trener Jagiellonii): "Krótko, zwięźle i na temat - jesteśmy bardzo rozczarowani końcowym wynikiem. Takich meczów nie wolno przegrywać. Bartosz Bida popełnił techniczny błąd, w konsekwencji którego przegraliśmy mecz. Takie rzeczy się zdarzają w piłce nożnej. Trzeba było zacisnąć zęby oraz pokazać złość i tego mi brakowało w naszym zespole. Ten gol ustawił mecz. Próbowaliśmy atakować, ale Śląsk był bardzo dobrze zorganizowany i rozbijał nasze ataki".

Vitezslav Lavicka (trener Śląska): "Jesteśmy szczęśliwi, bo czuliśmy jak ważny jest to mecz i jak ważne będzie zwycięstwo. Ten mecz był wyrównany, bardzo wyrównany. Bardzo mocno dzisiaj pracowaliśmy, bardzo dobrze funkcjonowała nasza organizacja gry i do tego wykorzystaliśmy swoje szanse. Przeciwnik miał też dobrą organizację i do tego bardzo dobrze bronił Damian Węglarz. Szanujemy to zwycięstwo, bo chcemy być cały czas w czołówce tabeli"

Ivan Runje
62′ Dino Sztiglec
Bodvar Bodvarsson
73′ Lubambo Musonda
Maciej Makuszewski66′
Krzysztof Mączyński
Martin Pospiszil
42′ Marcel Zylla
Jesus Imaz
90′ Maciej Pałaszewski
Taras Romanczuk
Robert Pich
Kristopher Twardek84′
73′ Erik Alexander Exposito Hernandez
Fernán Ferreiroa López67′
90′ Rafał Makowski
Jan Majsterek
Márk Tamás
Przemysław Mystkowski66′
42′  49′ Mateusz Praszelik
Mateusz Wyjadłowski84′
73′ Bartłomiej Pawłowski