• 6 .Lechia Gdańsk (16 pkt.)
  • 7 .Pogoń Szczecin (15 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (14 pkt.)

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze 0-0 w meczu 10. kolejki Ekstraklasy

Po bezbarwnym spotkaniu Śląsk Wrocław zremisował z Górnikiem Zabrze 0-0. Więcej z gry zdecydowanie mieli goście, lecz ostatecznie nie przechylili oni szali zwycięstwa na swoją korzyść.

Zobacz zapis relacji tekstowej z meczu Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Po dwóch spotkaniach 9. kolejki, starcie Śląska Wrocław z Górnikiem Zabrze było rozgrywane w ramach 10. serii gier, której dwa mecze w ten weekend zostaną zagrane awansem. Potyczka "Wojskowych" z "Górnikami" zapowiadała się bardzo interesująco, mając na uwadze, że obie ekipy znajdują się w górze stawki.

Zawodnicy nie byli jednak w stanie sprostać oczekiwaniom i pierwsze 45 minut - lekko mówiąc - nie wyglądało zbyt ciekawie. Obie drużyny próbowały kreować grę, ale zdecydowanie brakowało im dokładności, a liczne lekkie strzały z dystansu padały łupem golkiperów. Nieco groźniej zrobiło się dopiero w 27. minucie starcia.

Lubambo Musonda posłał piłkę do Roberta Picha, który oddał strzał z bocznej strefy pola karnego, jednak nie zdołał skierować piłki do siatki. Goście odpowiedzieli bardzo szybko i spróbowali wykorzystać prostą stratę "Wojskowych". Giannis Masouras rozpoczął ofensywną akcję Górnika i posłał piłkę do Aleksa Sobczyka, który wpadł w pole karne i oddał strzał. Na posterunku stanął jednak Matusz Putnocky i sparował futbolówkę.

Po przerwie o wiele konkretnie grał Górnik. W 59. minucie Piotr Krawczyk dobrze odnalazł się w polu karnym i mocno uderzył w kierunku bramki Putnocky'ego. Pędząca piłka odbiła się jednak od słupka. Dobrze z dystansu huknął także Sobczyk, lecz tym razem na posterunku znalazł się golkiper Śląska.

Gospodarze obudzili się dopiero w końcówce meczu, gdy Bartłomiej Pawłowski precyzyjnie dograł piłkę w pole karne po rzucie wolnym. Tam najlepiej odnalazł się Fabian Piasecki i zdołał oddać strzał głową, lecz pędząca piłka poszybowała ponad bramką.

Aleksander Paluszek
80′ Israel Puerto
Przemysław Wiśniewski
Márk Tamás
Stefanos Evangelou
84′ Mariusz Pawelec
Giannis Masouras69′
68′ Lubambo Musonda
Alasana Manneh65′ 86′
90′ Krzysztof Mączyński
Bartosz Nowak
83′ Mateusz Praszelik
Roman Prochazka
75′ Waldemar Sobota
Michal Rostkowski70′
Robert Pich
Alex Sobczyk63′
75′ Erik Alexander Exposito Hernandez
Piotr Krawczyk87′
Michał Szromnik
Bartosz Neugebauer
84′ Guillermo Gaston Cotugno Lima
Kacper Michalski87′
83′ Szymon Lewkot
Norbert Wojtuszek70′ 77′
75′ Maciej Pałaszewski
Filip Bainović86′
Rafał Makowski
Daniel Ściślak69′
68′ Bartłomiej Pawłowski
Adam Ryczkowski63′
Piotr Samiec-Talar

75′ 78′ Fabian Piasecki