Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (41 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (37 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (35 pkt.)
  • 4 .Radomiak (35 pkt.)
  • 5 .Lechia Gdańsk (33 pkt.)
  • 6 .Wisła Płock (29 pkt.)
  • 7 .Górnik Zabrze (28 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (28 pkt.)

Śląsk odwołał się od decyzji komisji licencyjnej

Śląsk Wrocław odwołał się od decyzji komisji licencyjnej PZPN, która nie przyznała drużynie licencji na występy w europejskich pucharach. W przygotowanym oświadczeniu władze klubu zapewniają, że nie doprowadzą do utraty płynności finansowej.

Jak powiedział podczas poniedziałkowej konferencji prasowej sekretarz miasta Wrocław i członek rady nadzorczej Śląska Włodzimierz Patalas, do PZPN skierowane zostało już pismo, w którym napisano, że klub nie zgadza się z decyzją komisji, a obecnie przygotowywane jest uzasadnienie odwołania.

Jednym z dokumentów, które mają być dołączone do odwołania, jest oświadczenie podpisane przez przedstawiciela władz Wrocławia, w którym napisano, że pomiędzy obydwoma akcjonariuszami toczą się obecnie negocjacje nt. przyszłej struktury właścicielskiej. Swój podpis ma pod nim złożyć także pełnomocnik właściciela klubu Zygmunta Solorza-Żaka.

Reklama

"Negocjacje są trudne i mogą być długotrwałe. Niezależnie od tego obaj akcjonariusze zgodnie pragną zapewnić, że nie doprowadzą do utraty płynności finansowej przez WKS Śląsk Wrocław" - napisano w oświadczeniu.

Patalas zapowiedział, że planowane jest także spotkanie Solorza-Żaka z prezydentem Wrocławia Rafałem Dutkiewiczem, na którym mają być omawiane kwestie dotyczące przyszłości piłkarskiego Śląska. - Dochodzi do takich rozmów, z których wynika, że miasto przejmie udziały w Śląsku, a wówczas ciągłość finansowania zostanie zachowana - dodał.

Sekretarz miasta przyznał, że obecnie prowadzone są już rozmowy z firmami, które miałyby zainwestować w piłkarski klub. - Dopuszczamy możliwość, że będzie to więcej niż jeden inwestor - zaznaczył.

Solorz-Żak został współwłaścicielem Śląska w kwietniu 2009 r. Obecnie biznesmen ma w sportowej spółce 51 proc. udziałów, pozostała część należy do miasta. Docelowo Wrocław miał się całkowicie wycofać z finansowania Śląska, jednak problemy budżetowe i brak dofinansowania ze strony głównego właściciela sprawiły, że magistrat kilkukrotnie przekazał pieniądze na dalsze funkcjonowanie drużyny.

Wrocławianie z dorobkiem 43 punktów zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli piłkarskiej ekstraklasy. W najbliższym spotkaniu mistrzowie Polski zmierzą się 26 maja na wyjeździe z Jagiellonią Białystok.

Zobacz wyniki, terminarz i tabelę T-Mobile Ekstraklasy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje