Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Śląsk - Jagiellonia 0-4. Rumak: Ciężko dobrać słowa

- Ciężko dobrać słowa, aby opisywać to spotkanie. Widzieliście państwo, jak to wyglądało - mówił trener Śląska Wrocław Mariusz Rumak po klęsce 0-4 z Jagiellonią Białystok. Powody do zadowolenia ma za to Michał Probierz, bo "Jaga" lideruje Ekstraklasie.

- Jagiellonia była zdecydowanie lepszym zespołem, zwłaszcza w pierwszej połowie. Uczulałem, że w środku pola nie możemy tracić piłek, a my zdecydowanie ich za dużo traciliśmy, rozdawaliśmy prezenty. Druga połowa też zaczęła się od straty bramki - analizował piątkową porażkę Rumak.

- Ciężko dobrać słowa, aby opisywać to spotkanie. Widzieliście państwo, jak to wyglądało. W takich momentach najważniejsze nie jest, co zrobić z tym meczem, który się odbył, ale jak zareagujesz przed kolejnym. To wielki test dla nas wszystkich - podkreślił.

Reklama

- Łatwo być zespołem, jak się wygrywa, ale znacznie trudniej, kiedy się przegrywa. Dla mnie to jest wyzwanie, że zespół przegrał dwa spotkanie z rzędu i na pewno piłkarze potrzebują wsparcia. Możemy odmówić piłkarzom brak precyzji, niewygrywania pojedynków, ale na pewno nie chęci. Nie chcę powiedzieć, że ten zespół potrzebuje czasu, ale kolejny raz gramy innym ustawieniem i kolejny raz nie trafiamy. Dało to nam kilka informacji przed kolejnymi spotkaniami - powiedział Rumak.

- Najważniejsze teraz, aby przygotować się do meczu z Bytovią Bytów w Pucharze Polski, aby grać dalej w tych rozgrywkach. Eksperymentujemy na żywym organizmie, a to powinno się odbywać podczas przygotowań, podczas sparingów. Liczę, że właściciele Śląska zaczną się denerwować i wezwą mnie na rozmowę, bo tych rozmów do tej pory było mało. Porozmawiamy o ich wizji zespołu, o wizji zespołu trenera, o oczekiwaniach i o kłopotach, jakie ma klub - stwierdził Rumak.

W odmiennym nastroju po meczu był Michał Probierz, trener Jagiellonii.

- Moi zawodnicy zagrali bardzo dobre spotkanie. Widać było, że od początku są mocno skoncentrowani. Wiedzieliśmy, jakie atuty ma Śląsk, chcieliśmy narzucić swój styl i to się nam udało - powiedział.

- Ważne zwycięstwo, ale teraz myślimy już o tym, że za tydzień gramy ciężki mecz z Kielcami i do tego spotkania musimy się już przygotować. A później czeka nas mecz w pucharze Polski z Pogonią Szczecin. Teraz mamy dwa dni wolnego, aby piłkarze odpoczęli i później wracamy do pracy - mówił szkoleniowiec Jagiellonii.

Ekstraklasa: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje