Reklama

Reklama

  • 1 .Wisła Kraków (4 pkt.)
  • 2 .Jagiellonia Białystok (4 pkt.)
  • 3 .Lech Poznań (4 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (4 pkt.)
  • 5 .Radomiak (4 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (4 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (4 pkt.)
  • 8 .Piast Gliwice (3 pkt.)

Prezes Śląska Wrocław: Sytuacja jest poważna

Piłkarze grającego w Ekstraklasie Śląska Wrocław w rundzie wiosennej nie wygrali jeszcze meczu i mają już tylko iluzoryczne szanse na grę w grupie mistrzowskiej. - Sytuacja jest poważna – przyznał prezes klubu ze stolicy Dolnego Śląska Marcin Przychodny.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Wiosna w wykonaniu Śląska jest na razie katastrofalna. Wrocławianie w sześciu meczach zdobyli zaledwie dwa punkty, w tabeli zajmują 11. miejsce i od strefy spadkowej dzielą ich zaledwie cztery oczka.

- Sytuacja jest poważna. Musimy w końcu przerwać tę fatalną passę i wygrać mecz. Widać w ostatnich meczach postęp w grze zespołu, ale nie przełożyło się to jeszcze na lepsze wyniki. Liczę, że w niedzielę w spotkaniu z Wisłą Płock nareszcie się przełamiemy – powiedział prezes Śląska.

Reklama

Wrocławianie do ósmego miejsca tracą dziewięć punktów i teoretycznie mają jeszcze szansę na grę w grupie mistrzowskiej. Ale tylko teoretycznie. Śląsk poza tym, że musiałby wygrać wszystkie swoje mecze i to wysoko, musiałby jeszcze liczyć, że ósme KGHM Zagłębie Lubin nie zdobędzie ani jednego punktu. Na Oporowskiej w taki scenariusz już nikt nie liczy.

- Dla nas najważniejsze w tej chwili, aby jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie w lidze. Wtedy będziemy mogli zacząć myśleć o budowie zespołu na nowy sezon – przyznał Przychodny.

Już w trakcie rundy jesiennej pojawiły się informacje, że jeżeli wrocławianie nie znajdą się w grupie mistrzowskiej po sezonie zasadniczym, będzie to miało przełożenie na spadek dochodów z podpisanych umów sponsorskich. Przychodny przyznał, że jeszcze nic nie jest przesądzone.

- Prowadzimy rozmowy z jednym z większych naszych sponsorów i na razie wygląda to obiecująco. Jeżeli będziemy mieli coś do przekazania, na pewno poinformujemy o tym media – krótko dodał.

Słabsze wyniki oraz fakt, że trenerem pierwszego zespołu został dotychczasowy dyrektor Akademii Śląsk Wrocław Tadeusz Pawłowski, nie wpłynęły na wstrzymanie prac nad rozbudową szkolenie młodzieży. Klub w czwartek poinformował, że właśnie pozyskał nowego partnera Akademii.

- Firma Nawrot jest już z nami rok, ale teraz rozszerzamy nasze relacje o partnerstwo Akademii Śląska Wrocław. Logo firmy znajdzie się na koszulkach meczowych drużyny występującej w Centralnej Lidze Juniorów oraz zespołu rezerw. Pierwszej drużynie na razie się nie wiedzie, ale nie zaprzestajemy prac nad rozbudową i rozwojem Akademii – zapewnił prezes klubu z Oporowskiej.

Śląsk kolejny ligowy mecz rozegra na własnym stadionie w niedzielę o godzinie 15.30 z Wisłą Płock.

Dowiedz się więcej na temat: Śląsk Wrocław | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje