Reklama

Reklama

PKO Ekstraklasa. Pawłowski blisko Śląska Wrocław

Jeżeli nie wydarzy się nic niespodziewanego, Bartłomiej Pawłowski zostanie w najbliższych dniach piłkarzem grającego w ekstraklasie Śląska Wrocław. Ostatni sezon skrzydłowy spędził w lidze tureckiej w zespole Gazisehir Gaziantep, a wcześniej bronił barw m.in. KGHM Zagłębia Lubin.

Pawłowski w najbliższych dniach ma rozwiązać kontrakt z tureckim klubem i pojawić się we Wrocławiu na badaniach. Jeżeli obie sprawy uda się przejść pomyślnie, podpisze kontrakt z Śląskiem. W klubie z Oporowskiej nikt na razie nie chce jednak potwierdzić tych informacji.

"Wszystko wskazuje, że w przerwie ligowej na mecze reprezentacji dołączy do nas kolejny piłkarz, ale nic więcej nie mogę na ten temat powiedzieć. Prosimy o cierpliwość a niebawem wszystko się wyjaśni, o kogo chodzi" - odpowiedział PAP rzecznik Śląska Tomasz Szozda.

Reklama

Po odejściu Przemysława Płachety i Serba Filipa Markovica Śląsk cierpi na brak skrzydłowych. Poza Słowakiem Robertem Pichem i Zambijczykiem Lubambo Musondą w kadrze pozostają sami młodzi gracze. Co prawda jest jeszcze Waldemar Sobota, który wrócił do polskiej ligi po siedmiu latach, ale z bocznego pomocnika został przemieniony na środkowego.

Śląsk po przerwie na reprezentację pierwszy mecz ligowy rozegra z Lechem Poznań na własnym boisku. Najbliższe dwa tygodnie bez gry o punkty będą we wrocławskim zespole wyglądały podobnie, jak wcześniejsze tego typu przerwy przed czasem pandemii. Zespół trenera Vitezslava Lavicki w planach ma treningi jedynie na własnych obiektach, a w weekend część zawodników pojedzie na drugoligowy mecz rezerw do Krakowa.

"Najprawdopodobniej będzie to większa grupa zawodników z pierwszej drużyny niż zazwyczaj. Na pewno te dwa tygodnie przerwy bardzo się przyda zawodnikom, którzy wracają do treningów i gry po urazach. Chodzi tu przede wszystkim o Patryka Janasika i Rafała Makowskiego" - dopowiedział Szozda.

Śląsk po dwóch kolejkach ekstraklasy ma na koncie komplet sześciu punktów i jest wiceliderem tabeli.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL