Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (21 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (19 pkt.)
  • 3 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 4 .Raków Częstochowa (18 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Jagiellonia Białystok (15 pkt.)
  • 7 .Zagłębie Lubin (15 pkt.)
  • 8 .Górnik Zabrze (13 pkt.)

PKO Ekstraklasa. Media: Maciej Skorża nowym trenerem Śląska Wrocław

Koniec wielotygodniowych spekulacji na temat zmiany pierwszego szkoleniowca w Śląsku Wrocław. Vitezslava Laviczkę zastąpi na trenerskim stanowisku Maciej Skorża, który wraca do polskiej Ekstraklasy po trzyipółletniej przerwie.

O roszadzie, która dokonać ma się lada dzień, poinformował wrocławski oddział "Gazety Wyborczej". Zdaniem dziennikarzy, wszystkie warunki kontraktu Skorży zostały już ustalone. Oficjalnego komunikatu póki co nie należy się jednak spodziewać.   

"Wszystko ukrywane jest w tajemnicy i oficjalnie na razie nikt nie potwierdzi, że taka decyzja już zapadła" - czytam na łamach "GW".

O dymisji Laviczki dyskutowano publicznie przez wiele tygodni. Wszystko wskazuje na to, że los Czecha jest przesądzony. Mecz z Wisłą Płock w najbliższej kolejce ligowej będzie najprawdopodobniej jego ostatnim występem w roli trenera Śląska. 

Reklama

Zobacz Interia Sport w nowej odsłonie

Sprawdź!

W tym roku wrocławianie spisują się wyjątkowo mizernie. Z siedmiu potyczek wygrali tylko jedną, trzy razy zremisowali i trzykrotnie zostali pokonani. Zajmują siódmą lokatę ze stratą 16 punktów do liderującej Legii Warszawa. 

Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy do 3,5-letniej przerwie

Skorża od ubiegłego roku pozostaje bez pracy. Wcześniej przez dwa lata prowadził młodzieżową reprezentację Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Cel, jaki przed nim postawiono - awans do igrzysk olimpijskich w Tokio - nie został zrealizowany.

Do rodzimej Ekstraklasy 49-letni szkoleniowiec wraca po trzyipółletniej przerwie. Ostatnim polskim klubem, który prowadził, była Pogoń Szczecin. Rozstał się z nią w październiku 2017 roku.    
UKi

PKO Ekstraklasa - wyniki, tabela, strzelcy, terminarz 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje