Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (24 pkt.)
  • 2 .Lechia Gdańsk (22 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (21 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (19 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (17 pkt.)
  • 6 .Cracovia (16 pkt.)
  • 7 .Jagiellonia Białystok (16 pkt.)
  • 8 .Stal Mielec (15 pkt.)

Patejuk i Kowalczyk piłkarzami Śląska

Pomocnik Sylwester Patejuk i obrońca Marcin Kowalczyk zostali we wtorek nowymi piłkarzami Śląska Wrocław. Patejuk związał się z klubem dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia o rok, a Kowalczyk podpisał umowę na rok z opcją przedłużenia o kolejne dwa lata.

Oceniając nowego obrońcę trener Śląska Wrocław Orest Lenczyk przyznał, że Kowalczyka zna bardzo dobrze, ponieważ współpracowali razem w trakcie jego pracy w PGE GKS Bełchatów. "Ostatnio jego przygoda z piłką nie rozwijała się po jego myśli, ale bardzo liczę na odrodzenie, które mam nadzieję nastąpi właśnie w Śląsku" - mówił trener.
Kowalczyk przyznał, że kwestią, która zaważyła na podpisaniu kontraktu ze Śląskiem, była właśnie osoba trenera Lenczyka. "Nasza współpraca w Bełchatowie była dobra i mam nadzieję, że teraz będzie podobnie. Najważniejsze jednak, żeby z tej współpracy skorzystał przede wszystkim klub" - zaznaczył.
Kowalczyk występował wcześniej m.in. w ŁKS Łódź, PGE GKS Bełchatów, Dynamo Moskwa i KGHM Zagłębiu Lubin. W drużynie mistrza Polski będzie grał z numerem 14.
Przedstawiając Patejuka Lenczyk podkreślił, że wraz z przyjściem pomocnika siła ofensywna drużyny została wzmocniona, "co prawda przez mało doświadczonego w ekstraklasie zawodnika, ale za to w znakomitej formie, która eksplodowała w poprzednim sezonie". "Gra w drużynie mistrza Polski, który za miesiąc pokaże się na jednym z europejskim stadionów, to wyzwanie dla piłkarza. Mam nadzieję, że Sylwester utrzyma swoją dotychczasową formę" - zaznaczył trener.
Patejuk podkreślił, że jest bardzo zadowolony z przejścia do klubu, który ma duże aspiracje w nadchodzącym sezonie. "Będę chciał udowodnić, że jestem dla tej drużyny wzmocnieniem i mam nadzieję, że nie zawiodę kibiców i działaczy" - dodał.
29-letni pomocnik występował m.in. w Koronie Góra Kalwaria, Nidzie Pińczów i Podbeskidziu Bielsko-Biała. W Śląsku będzie grał z numerem 9.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje