Reklama

Reklama

  • 1 .Legia Warszawa (39 pkt.)
  • 2 .Pogoń Szczecin (35 pkt.)
  • 3 .Raków Częstochowa (34 pkt.)
  • 4 .Lechia Gdańsk (29 pkt.)
  • 5 .Górnik Zabrze (27 pkt.)
  • 6 .Śląsk Wrocław (25 pkt.)
  • 7 .Lech Poznań (25 pkt.)
  • 8 .Jagiellonia Białystok (25 pkt.)

Orest Lenczyk: Kawałek dobrego futbolu

Piłkarze Śląska Wrocław ulegli Benfice Lizbona 2-4 w meczu turnieju Polish Masters, który odbywa się w stolicy Dolnego Śląska. Dzisiaj zagrają o trzecie miejsce z Athletic Bilbao. ​- Myślę, że to spotkanie mogło się zgromadzonym kibicom podobać - ocenił mecz z Benfiką trener mistrzów Polski Orest Lenczyk.

- Wydaje mi się, że publiczność zobaczyła dzisiaj kawałek dobrej piłki - ocenił Lenczyk. - Z pewnością nie jest to deser po niedawnych mistrzostwach Europy, niemniej drużyny grały i walczyły do końca. Cieszę się, że wyrównanie wyniku wzbudziło trochę emocji na trybunach. Wystawiłem taką samą jedenastkę jak w Podgoricy po to, by ją zgrywać, a także by ci zawodnicy mogli odpocząć przed środowym meczem, bowiem jutro nie wybiegną na murawę. Wiele ekip z naszej ligi ma czas na przygotowania do sezonu, a my jednocześnie musimy się przygotowywać, ale także rywalizować w pucharach. Odpowiadam za drużynę w kilku ważnych imprezach, dlatego nie mogę zapominać, że nie mamy szerokiej kadry. Dysponowanie piłkarzami musi być rozsądne, żeby nikogo nie przemęczyć, dlatego do składu dołączyło kilku zawodników z Młodego Śląska.

- W porównaniu z Buducnostią Podgorica Benfica na pewno grała mądrzej - stwierdził obrońca mistrzów Polski Tadeusz Socha. -  Nie było nieprzemyślanych akcji, każde zagranie było spokojne, zaplanowane i miało swój cel. To główna różnica w poziomie gry tych piłkarzy. Indywidualnie są może nieco lepsi, ale także sprawiają wrażenie lepiej zorganizowanych drużynowo. Niemniej każdy mecz jest inny, w jednym gra się lepiej - jak mi dzisiaj z Benficą, a w drugim idzie gorzej. Przed nami rewanż z Czarnogórcami i najważniejsze, by wywalczyć awans do kolejnej rundy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje