Reklama

Reklama

Milion kibiców na meczach Śląska

W trakcie niedzielnego meczu piłkarskiej Ekstraklasy z Legią Warszawa wrocławski Śląsk przekroczył granicę miliona kibiców na Stadionie Wrocław. Na nowym obiekcie zespół gra od 28 października 2011 roku i rozegrał 67 oficjalnych spotkań.

Pierwszy oficjalny mecz Śląsk na Stadionie Wrocław rozegrał 28 października z Lechią Gdańsk i na trybunach zasiadło wówczas 40 tysięcy kibiców. Na tyle organizatorzy dostali pozwolenie, ale nieoficjalnie mogło wtedy zjawić się nawet 44 tysiące widzów. Od tamtej pory wrocławscy piłkarze na obiekcie wybudowanym na Euro 2012 rozegrali 67 oficjalnych meczów, które obejrzało ponad milion widzów. To daje średnią 16 tysięcy na spotkanie.

- Chyba nie ma drugiej instytucji we Wrocławiu, która w takim czasie dałaby rozrywkę tak dużej grupie ludzi - powiedział rzecznik klubu Michał Mazur.

Reklama

Mecz wrocławian z Legią obejrzało 21 005 widzów, co jest drugim wynikiem w tym sezonie na tym obiekcie. Więcej kibiców obejrzało pojedynek Śląska z Lechem - 22687. W niedzielę na trybunach znalazło się 4 652 pań, które skorzystały z promocji przygotowanej specjalnie z okazji Dnia Kobiet. Wrocławski klub poinformował przy okazji, że do ostatniego miejsca wypełniony był sektor rodzinny, na którym zasiadło 2900 osób.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL