Reklama

Reklama

  • 1 .Górnik Zabrze (12 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (9 pkt.)
  • 3 .Śląsk Wrocław (7 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (7 pkt.)
  • 5 .Zagłębie Lubin (6 pkt.)
  • 6 .Legia Warszawa (6 pkt.)
  • 7 .Lechia Gdańsk (6 pkt.)
  • 8 .Wisła Płock (5 pkt.)

Mariusz Rumak: Przekreślamy grubą kreską to, co było

- Kontrakt jest tak skonstruowany, że jeżeli nie uda się zrealizować stawianego celu, to przestaje on być ważny - powiedział Mariusz Rumak na swojej pierwszej konferencji prasowej w roli trenera Śląska Wrocław. Głównym zadaniem nowego szkoleniowca jest przede wszystkim utrzymanie drużyny w Ekstraklasie

Pierwsza konferencja szkoleniowca pod szyldem Śląska wzbudziła ogromne zainteresowanie mediów.

Reklama

"Cieszę się, że pojawiło się tak dużo dziennikarzy, bo będzie się fajnie współpracowało. Pewnie nie unikniemy też wielu trudnych pytań" - zaznaczył z uśmiechem nowy trener wrocławskiego zespołu.

Spotkanie trwało pół godziny, bowiem Rumak spieszył się na pierwszy trening z zespołem. "W środę zostałem tylko przedstawiony w szatni i krótko mówiłem o zasadach współpracy. Jeżeli chodzi o atmosferę, to pewnie panuje teraz niepewność. Bardziej doświadczeni piłkarze już to przerabiali. Dzisiaj zrobimy odprawę i... będziemy się poznawali" - poinformował.

Na poznanie zespołu szkoleniowiec nie będzie miał wiele czasu, bo już w czwartek po południu Śląsk wyruszy w kierunku Kielc, gdzie w piątek zmierzy się z Koroną. Rumak zapewniał, że wielu zawodników wrocławskiego zespołu zna, gdyż starał się być na bieżąco z tym, jak prezentują się poszczególne drużyny w ekstraklasie.

"Mimo iż minęło dopiero kilka kolejek wiosennych, to niewiele zespołów nie oglądałem na żywo. Chodziło mi o to, aby być przygotowanym na ewentualny telefon od któregoś z zespołów i nie zbierać dopiero wtedy informacji, ale już je mieć" - wyjaśnił.

Były trener Lecha Poznań a ostatnio Zawiszy Bydgoszcz związał się z klubem z Oporowskiej półtoraroczną umową.

"Kontrakt jest tak skonstruowany, że jeżeli nie uda się zrealizować stawianego celu, to przestaje on być ważny. Chyba, że usiądziemy i będziemy rozmawiali o nowej umowie. Kontrakt nie jest długi, ale ja nie zabiegałem o długą umowę. Ja Śląska nie znam z wewnątrz i na pewno musimy się dotrzeć" - powiedział.

Za podstawowy cel, jaki postawili włodarze klubu trenerowi, jest utrzymanie w ekstraklasie.

"W następnym sezonie będziemy chcieli powrócić na miejsce, które powinno być dla Śląska naturalne, czyli pokazać, że znowu się liczymy w walce o najwyższe pozycje. Jestem trenerem, który rozwija piłkarzy i spojrzę na każdego z nich. Na tych młodszych, ale też na tych starszych. Chciałbym, aby Śląsk był wrocławski, dolnośląski. Nie chodzi o to, aby nie było w ogóle piłkarzy z zewnątrz, ale aby była tożsamość kibiców z zespołem. Taki sam cel stawiałem sobie z Lechem i w Zawiszy" - mówił Rumak.

Szkoleniowiec dalej wyjaśnił, że nie zamierza przeprowadzać teraz rewolucji w zespole, bo nie ma na to czasu. Tym bardziej nie będzie również wielkich zmian przed piątkowym pojedynkiem z Koroną.

"W 48 godzin nie da się zbudować pojazdu nawet takiego, aby dojechać z Wrocławia do Poznania. Można co najwyżej wsiąść w pociąg, albo w taksówkę. Śląsk ma potencjał i teraz chodzi o to, aby go wykorzystać. Ci zawodnicy nie zapomnieli grać w piłkę. Za bardzo też nie potrenujemy, bo zaraz jedziemy na mecz. Będziemy się starać wykorzystać słabe strony Korony i zniwelować te mocne. Ci chłopcy potrafią grać i kwestia tylko tego, aby zrobili co trzeba w piątek o godzinie 18"- podsumował szkoleniowiec.

Na spotkaniu z mediami obecny był również kapitan Śląska Piotr Celeban, który podziękował za współpracę ze zwolnionym w środę Romualdem Szukiełowiczem.

"Przekreślamy grubą kreską to, co było wcześniej i skupiamy się na tym, co przed nami. Jedziemy do Kielc i chcemy tam wygrać. W Gliwicach byliśmy lepsi w drugiej połowie, ale musimy być jeszcze skuteczniejsi. Wyjaśniliśmy sobie też pewne sprawy w szatni. Każdy może popełnić błąd, ale nie może zabraknąć zaangażowania" - podkreślił Celeban.

Początek meczu Korona - Śląsk w piątek o godz. 18.

Wyniki, terminarz i tabela Ekstraklasy

Dowiedz się więcej na temat: Śląsk Wrocław | Mariusz Rumak | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje