Marco Paixao podpisał kontrakt ze Spartą Praga

​Występujący w ostatnich dwóch sezonach w Śląsku Wrocław Portugalczyk Marco Paixao podpisał w środę dwuletni kontrakt ze Spartą Praga.

Liga czeska. Wyniki, tabele i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Czeski klub poinformował na swojej oficjalnej stronie internetowej, że doszedł do porozumienia z napastnikiem Marco Paixao i zawodnik zdecydował się podpisać kontrakt.

Sparta nie musiała płacić za zawodnika kwoty odstępnego Śląskowi Wrocław, bo kontrakt Portugalczyka z dolnośląskim klubem wygasł z końcem ubiegłego sezonu.

Paixao jest wychowankiem FC Porto, a w swojej karierze występował także w hiszpańskim Logrones, szkockim Hamilton Academical, oraz w drużynach z Iranu i Cypru. Ostatnie dwa sezony spędził z kolei w Śląsku Wrocław, dla którego zdobył 34 bramki w 66 występach.

"Jestem bardzo szczęśliwy, że podpisałem kontrakt ze Spartą. Z niecierpliwością czekam na to nowe wyzwanie i wierzę, że pomogę klubowi osiągnąć cele" - powiedział Marco wkrótce po podpisaniu umowy ze Spartą.

"Jestem w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie i stawiam sobie ambitne cele. To jest ważne dla każdego napastnika" - powiedział 30-letni piłkarz, który spotkał się już z kolegami z nowego klubu, a dzisiaj przed południem odbędzie pierwszy trening

"Nie mam problemu, aby mówić po polsku, a wiem, że to podobny język do czeskiego, tak więc myślę, że nie będę miał problemów z komunikacją. Z kolegami przywitałem się mówiąc mieszanką polskiego i czeskiego" - dodał Paixao.

Dowiedz się więcej na temat: Marco Paixao | Śląsk Wrocław | Sparta Praga

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje