Reklama

Reklama

Levy: Chcemy się odegrać za porażkę

W niedzielę Śląsk zmierzy się we Wrocławiu z Polonią Warszawa. Po ostatniej przegranej 1:4 z Górnikiem Zabrze mistrzowie Polski pracowali głównie nad defensywą, a trener Stanislaw Levy zapowiedział, że jego piłkarze "chcą odegrać się za porażkę z Górnikiem".

Podczas piątkowej konferencji prasowej szkoleniowiec przyznał, że Polonia jest obecnie w bardzo dobrej formie i doskonale zdaje sobie sprawę z siły ofensywnej rywali.

- Mają bardzo dobrych zawodników nie tylko w pierwszej jedenastce, ale także na ławce rezerwowych. My jednak bardzo mocno pracowaliśmy nad poprawieniem komunikacji i współpracy z obronie. Mam nadzieję, że przyniesie to efekty - dodał.

Do poprawy było rzeczywiście bardzo wiele elementów, ponieważ przed tygodniem wrocławianie przegrali na wyjeździe z Górnikiem Zabrze aż 1:4, a w bramce mistrzów Polski niezbyt dobry występ zanotował Słowak Marian Kelemen. Trener mistrzów Polski zapowiedział jednak, że o zmianie na tej pozycji nawet nie myśli.

Reklama

- W poprzednich spotkaniach Marian bronił bardzo dobrze, podobnie było też w ostatnim meczu pucharowym. O zmianie na tej pozycji w ogóle nie mówimy. Wszyscy chcemy się natomiast odegrać za tę porażkę z Górnikiem - zaznaczył Levy.

Roszad można się natomiast spodziewać w linii ofensywnej wrocławskiego zespołu. Pod znakiem zapytania w niedzielnym spotkaniu stoi bowiem występ Argentyńczyka Cristiana Omara Diaza, który nadal zmaga się z urazem mięśnia oraz Holendra Johana Voskampa, który jest przeziębiony. Do składu powróci najprawdopodobniej obrońca Marcin Kowalczyk.

- Zobaczymy, jak do niedzieli zmieni się stan zdrowia Diaza i Voskampa. Marcin przed kilkoma dniami wznowił treningi, dzisiaj także ćwiczył normalnie i będzie gotowy do gry - dodał Levy.

Początek niedzielnego spotkania zaplanowano na godz. 17.00.

Zapraszamy na relację NA ŻYWO z meczu Śląsk - Polonia

Reklama

Reklama

Reklama