Reklama

Reklama

Komisja Odwoławcza zawiesiła karę Śląskowi

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN podjęła decyzję o zawieszeniu kary nałożonej na Śląsk Wrocław przez Komisję Licencyjną. Klub za zamieszanie właścicielskie miał zapłacić 250 tysięcy złotych kary.

Jak poinformował wrocławski klub, podczas środowego posiedzenia członkowie Najwyższej Komisji Odwoławczej zdecydowali o zawieszeniu nałożonej przez Komisję Licencyjną kary 250 tysięcy zł na Śląsk. Zawieszenie obowiązywać będzie przez okres trzech lat.

Komisja Licencyjna zarzucała piłkarskiemu Śląskowi, że ten nie dostarczył aktualizacji prognozy finansowej złożonej wraz z wnioskiem licencyjnym oraz nie informował jej o wszelkich zdarzeniach mogących stawiać pod znakiem zapytania zdolność klubu do kontynuacji działalności.

Za takie uznano wniosek gminy Wrocław o zlicytowanie klubu w celu uregulowania długów w wysokości 12 mln złotych, uznanie przez zarząd klubu jako dłużnika w stosunku do spółki Polsat Nieruchomości na kwotę 30 mln złotych, złożenie wniosku do sądu o postawienie klubu w stan upadłości układowej i w końcu wystąpienie przez MPWiK do Śląska o natychmiastowy zwrot pożyczki 4 mln złotych.

Sytuacja wrocławskiego klubu w ostatnim czasie się ustabilizowała. Głównym udziałowcem zostało miasto i część długów została już spłacona. Śląsk ma też nowe władze. Prezes Paweł Żelem oraz wiceprezes Marek Drabczyk osobiście udali się do Warszawy, aby przekonać Komisję Odwoławczą do swoich racji, co się im udało.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL