Reklama

Reklama

  • 1 .Lech Poznań (27 pkt.)
  • 2 .Raków Częstochowa (24 pkt.)
  • 3 .Lechia Gdańsk (23 pkt.)
  • 4 .Pogoń Szczecin (22 pkt.)
  • 5 .Śląsk Wrocław (20 pkt.)
  • 6 .Piast Gliwice (17 pkt.)
  • 7 .Cracovia (17 pkt.)
  • 8 .Radomiak (16 pkt.)

Jacek Kiełb został piłkarzem Śląska Wrocław

Śląsk Wrocław oficjalnie poinformował, że pozyskał Jacka Kiełba. To pierwsze wzmocnienie zespołu przed nowym sezonem.

O transferze Kiełba do Śląska mówiło się już wcześniej, a w czwartek prezes wrocławskiego klubu Paweł Żelem przyznał, że obie strony są już blisko finalizacji rozmów. W piątek oficjalny serwis internetowy Śląska ogłosił, że Kiełb podpisał dwuletnią umowę.

"Po tylu latach nie jest łatwo opuszczać Kielce, ale z drugiej strony nie musiałem zbyt długo zastanawiać się nad ofertą ze Śląska. To świetnie poukładany klub, w którym mam szansę na zrobienie kolejnego kroku w przód. Magnesem były nie tylko puchary, ale również fakt, że zespół Tadeusza Pawłowskiego prezentuje bardzo atrakcyjny dla oka futbol. Zdaję sobie sprawę z konkurencji, jaka panuje w Śląsku na mojej pozycji, ale jest ona niezbędna do tego, by się rozwijać" - powiedział nowy zawodnik WKS-u, cytowany przez serwis internetowy klubu.

Reklama

"Serdecznie witamy Jacka na pokładzie Śląska. Rozmowy na temat naszej współpracy były krótkie i bardzo konkretne. Cieszę się, że udało nam się podpisać kontrakt z zawodnikiem, który w naszej opinii nie jest uzupełnieniem składu, ale jego wzmocnieniem. Jestem przekonany, że będziemy mieć z Jacka bardzo dużo pożytku" - powiedział Paweł Żelem, prezes zarządu wrocławskiego klubu.

27-letni Kiełb jest wychowankiem Pogoni Siedlce, z której w roku 2005 trafił do Korony Kielce. Później grał także w Lechu Poznań i Polonii Warszawa, a w lecie 2013 roku wrócił do kieleckiego zespołu.

W ostatnim sezonie Kiełb, który może grać na obu skrzydłach oraz za plecami napastnika, wystąpił w 34 meczach Ekstraklasy, zdobył dziewięć bramek i zaliczył trzy asysty.

Kiełb ma na swoim koncie także dwa występy w reprezentacji Polski.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy